Eğitim Seminerleri

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Berdem
Üye

Mesaj gönderen Berdem »

:P Merhaba,
Cd leri aldım merakla izledim.Gercektende çok iyi olmuş.Konuları tazeleme ve yeni bilgiler edinme konusunda yardımcı oldu , devamını sabırsızlıkla bekliyorum.Ekran görüntüleri acaba direkt ekrandan aktıralabilme olanağı olabilirmi? Video görüntüleri Delphi ye yeni başlayanlar için sanırım biraz zor gelebilir..Adana'dan cd leri temini konusunda yardımcı olabilirim. berdem@ttnet.net.tr isteyen arkadaşlar benimle temasa geçebilirler.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

evet görüntü biraz kötü, elimizdeki imkanlarla bu kadar olabildi. Yenisine birkac deneme yapıyordu Fahrettin abi (bkz:Sohbet forumu), inşallah daha da iyi olacak görüntü.

İyi günler.
Sedat Atif
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Sedat Atif »

Şimdi birşey soracağım ama kızacaksınız... :)

Soru şu: Bu eğitim cd'leri görüntü boyutları küçültülmüş, kaltesi düşürülmüş, divx dosyaları halinde buradan yayınlanabilir mi?
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

Sevgili Arkadaşlar ;

1-2 güne kadar cd ler elimde olucak sanırım Mustafa abi sagolsun. cd ler gelince zip leyip kendi bilgisayarıma koyucam. ip adresimi burada veririm.

ftp.81.215.233.xxx.com şeklinde benim bilgisayara bağlanabileceksiniz. kullanıcı adı : mussimsek
şifre : mussimsek

olucak benim diskime ulaşıp cd leri download edebileceksiniz. hele cd ler ulaşsın gerisi kolay. sevgilerle...
orhanpolat
Üye

Re: Eğitim Seminerleri

Mesaj gönderen orhanpolat »

Admin yazdı:Merhaba,

bir süre önce delphiturkiye.com olarak eğitim düzenleyelim mi diye konuşmuştuk. Merak edenler anketler kısmından bu konuşmalara ulaşabilirler.

Bu süre zarfında konuları ve yöntemi belirledik. Eğitimleri yönetici ve kıdemli üyelerimiz yapacak. Tarihler belli oldu, iki hafta aralarla seminerler yapılacak. Herhangi bir durum olması veya semineri sunan kişinin müsait olmaması durumunda bir hafta kaydırılabilir. Bu durumda burdan duyuru yapacağız.

Eğitimler için yönetici ve Kıdemli üyeler haricinde en az 10 üyenin katılımı gibi bir sınır belirledik. Eğer bu sayıya ulaşamaz isek eğitim olmayacak. Daha önce bu tip seminerlere katılan abilerimizin önerileriyle bu alt sınır oluştu. Tahminim bu sayıyı çok çok aşacağız inşallah :) Katılacak arkadaşlar lütfen katılacaklarını belirtsinler.

Tarihler ve eğitimler şöyle. Bir başka mesajla konuları daha detaylı yazacağım :

1. 21 Mart 2004 - Delphi IDE - (Mustafa)

2. 11 Nisan 2004 - Object Pascal (Hüseyin)

3. 25 Nisan 2004 - İleri Object Pascal (Gökmen)

4. 9 Mayıs 2004 - Component hiyerarşisi ve component yazma (temel olarak)

5. 23 Mayıs 2004 - Veritabanı : (Fahrettin abi)

6. 6 Haziran 2004 - SQL : (Fahrettin abi)

7. 20 Haziran 2004 - Sitedeki makale : (Fahrettin abi)

8. 4 Temmuz 2004 - Interbase/Firebird (Şafak)

9. 18 Temmuz 2004 - Raporlama

10. 1 Ağustos 2004 - Delphi 8 (Delphi .net) ve .net framework

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Sedat Atif yazdı:Soru şu: Bu eğitim cd'leri görüntü boyutları küçültülmüş, kaltesi düşürülmüş, divx dosyaları halinde buradan yayınlanabilir mi?
hocam CD'lerin boyutu yaklaşık 1 GB civarında. Divx vs. gibi bir fomatla belki 300-400 MB'a düşebilir ancak bizim server'lardan dağıtmamız mümkün değil :(

Hüsnü'ye teşekkür ederim. Hüsnü gibi imkanı olan arkadaşlar paylaşıma açarlarsa seviniriz. Hatta emule kullananlar çoğunlukta ise emule'den de "delphiturkiye.com Seminer1 Cd1", "delphiturkiye.com Seminer1 Cd2" gibi paylaşıma açabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Sedat Atif
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Sedat Atif »

m4st3rmus yazdı:Sevgili Arkadaşlar ;

1-2 güne kadar cd ler elimde olucak sanırım Mustafa abi sagolsun. cd ler gelince zip leyip kendi bilgisayarıma koyucam. ip adresimi burada veririm.

ftp.81.215.233.xxx.com şeklinde benim bilgisayara bağlanabileceksiniz. kullanıcı adı : mussimsek
şifre : mussimsek

olucak benim diskime ulaşıp cd leri download edebileceksiniz. hele cd ler ulaşsın gerisi kolay. sevgilerle...
Bu konuda bir gelişme var mı? Merakla bekliyoruz...
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

@Sedat Atif

henüz Cd ler elime ulaşmadı ulaşır ulaşmaz. Diskimi paylaşıma açıcam.
burada ip adresimi ve benim bilgisayarın diskine ne şekilde bağlanacağınızı yazarım.

bu arada ;

@Mustafa abi

E-mule kullandığım zaman bağlantı falan kalmıyo ortalıkda çünkü upstream imi mahfediyor. bu yüzden umeleden bişi indiriceğim zaman sadece geceleri açık bıraka biliyorum uyudukdan sonra. uyumamda gece 3-4 ü buluyor.

ama diskimi paylaşıma açtığımda arkadaşlar yaklaşık 4-5 kb ile download edebilecekler çünkü bağlantım 128/32 olduğu için upstream biraz düşük. 32k. neyse bunnar derin konular.

CD ler elime ulaştığında. yayımlıcam CD leri...
oguzozturk74
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen oguzozturk74 »

Herkese hayırlı günler,

Ben 11 Nisanda ki seminere İstanbul dışından katılacağım.
Üsküdar dan seminerin yapılacağı yere nasıl gelebilirim :?:
Minübüs :?:
Belediye otobüsü :?:
Yardım lütfen!!

Saygılar
Oğuz ÖZTÜRK
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mege »

oguzozturk74 yazdı:Ben 11 Nisanda ki seminere İstanbul dışından katılacağım.Üsküdar dan seminerin yapılacağı yere nasıl gelebilirimMinübüsBelediye otobüsüYardım lütfen!!
Üsküdar'da kabataş iskelesi önünden dolmuşlar kalkıyor. o direkt Ramsnetin olduğu sokağın başında indiriyor.Elinizdeki haritayı şöföre gösterin, o sizi indirir.
Oradan 200m içeri yürüdünüzmü seminerdesiniz:)
oguzozturk74
Kıdemli Üye

Hocam , dolmuşun ismi nedir :?:
ADNAN
Üye

Mesaj gönderen ADNAN »

ÜSKÜDAR - ATAŞEHİR MİNİBÜS lerine biniyorsunuz. Kozyatağı-Hal inin köşesinde Petrol Ofisinin karşısında iniyorsunuz. Sonra Petrol Ofisi doğrultusunda yukarıya doğru yürüyorsunuz (200 Mt. ) Yolun sol tarafında Cami den önce alt tarafında OFISMOB denilen şirketin olduğu binaya giriyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mege »

Valla Kozyatağı Dolmuşu idi ama oradan biriki tane farklı rotalı kozyatağı dolmuşu kalkıyormuş. bende değnekçiye sormuştum hangisi olduğunu. ama tam yeri kabataş iskelesi önündeydi.ulaşım oradan yaklaşık 30dk filan sürüyor. :shock: pazar trafiği malum erken çıkmak lazım.

NOT: aynı anda @ADNAN hocam daha detaylı belirtmiş :)).. bende hatırladım şimdi Ataşehir lafını duyunca bende şaşırmıştım :))
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

@Merhabalar ;

Arkadaşlar Seminer-1`in CD leri için server açılmıştır. Sürekli bağlantısı olan arkadaşlar , indirebilirler. önümüzdeki günlerde bilgisayarımı pek kapamıycam. kapasamda buraya yeni IP adresini yazarım...

Server Adresi : ftp://81.215.237.138/

Kullanıcı Adı : delphi
Şifre : turkiye

------------------------------
Download hızını bir arkadaş ile test ettim pek memnun edici degil. fakat yinede hatta şuan için bir problem yok...

Kolay Gelsin...
oguzozturk74
Kıdemli Üye

Sağolun arkadaşlar :)