Popup Menü nün en son kullanıldığı şekliyle nasıl açılır

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
tecnomaster
Üye

Popup Menü nün en son kullanıldığı şekliyle nasıl açılır

Mesaj gönderen tecnomaster »

Menü içerisinden bir item yardımı ile bir formu create ediyorum. Formun işi bitip kapandığında meünümün en son pozisyonu ile geri açılmasını (kaldığı yerden devam etmesini) istiyorum.

Kod: Tümünü seç

Popupmenü.popup(X,Y)
komutuyle runtime da popup menüyü açabiliyoruz.

Benim sorunum menü içerisindeki item ve subitem larımdan hangisi ile form çağrılmış ise bunu bir değişkende tutmak ve formdan çıkıldığında menüyü en son kullanıldığı şekliyle yeniden göstermek.

Birde kod ile bir item nasıl select edilir, bir subitem nasil select edilir herhangi bir yolu varmıdır?

Bu konuda fikir ve örneğe ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Lost Soul
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lost Soul »

Popup değerlerini txt,veritabanı ya da registry e kaydedip. açılışta değerleri oradan okuyabilirsin.
En son Lost Soul tarafından 14 Nis 2007 04:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
palandoken
Üye

Mesaj gönderen palandoken »

Dediğin gibi bunu değişkene aktararak yapabilirsin.ana sayfaya dönüldüğünde değişkeni ilk değerine aktarırsın.Şart ilede menüye istediğin şartı verirsin.Menü select etmeyi eğer item yada subitem'lerdeki kodları çalıştırmak istiyorsan bunu

Kod: Tümünü seç

ItemAdi.OnClick(Sender) ;
ile yapabilirsin.
akıllanma , aklını başına toplama , toparlanma , kendisini derleme bu dünyaya ait bir vazife.
ahirette nasıl olsa aklın başına gelecek.
tecnomaster
Üye

Ben sorunumu tam anlatamadım galiba

Mesaj gönderen tecnomaster »

Değişkene başka yerlere kaydeip okuyabiliriz acak

popup menü için seçili olan item hangisi nasıl okurum,

okuduğum item seçili vaziyette nasıl açarım

esas sorun burada.