Esas mesleğiniz nedir?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.

Esas mesleğiniz nedir?

Anket 22 Mar 2004 12:02 tarihinde bitecek

Bilgisayar (Mühendis, Programcı vs.)
37
57%
Elektrik/Elektronik
4
6%
Öğretmen/Öğretim Görevlisi
5
8%
Memur
7
11%
Avukat
0
Oy yok
İşçi
0
Oy yok
Mühendis
5
8%
Polis
0
Oy yok
Diğer (mesleğinizi bir mesajla belirtirseniz seviniriz )
7
11%

Toplam oy: 65

aydogan46
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen aydogan46 »

ben Bilgisayar proğramcılığı ve iktisat mezunuyum. KHGM de devlet memuru olarak bilgi işlemde çalışıyorum.
Viper
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Viper »

Elektrik Elektronik Muhendisiyim. PLC (Siemens S7 200 e.t.c.) ve PIC(16F84 e.t.c) programlama , Scada , Delphi ile ilgili projeler uzerinde calisiyorum.
Elektrik-Elektronik Muhendisi
Armani
Üye

Mesaj gönderen Armani »

Turizim ile uğraşıyorudum (8 yıl öncesine kadar) şu an yabancı bir şirketin bim.dep. müd. olarak çalışıyorum. Nerdeeeen nereye . Turizimde hangi dalda diye sormayın :D
Ama bilgisayar ile tanışmam 12 sene öncesine kadar.
Kullanıcı avatarı
sychorax
Üye

Mesaj gönderen sychorax »

Şimdilik hiç birşeyim büyüyünce "Yazılım Mühendisi-Uzmanı-Gurusu" olacam.
bgoktas
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen bgoktas »

Ben, Yıldız teknik üniversitesi Bilg. Prog. bölümünden 1999 yılında mezun oldum, halen Anadolu.Ü iktisat fakültesi son sınıfta okuyorum. Asıl mesleğim olan programcılığı 8-9 aydır yapıyorum(yani bir firmada programcı sıfatıyla çalışıyorum, daha öncede irili ufaklı projelerde çalıştım ama onlar biraz daha amatörceydi)
Kullanıcı avatarı
eduran
Üye

Mesaj gönderen eduran »

bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmeni`yim.
Scud
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Scud »

bie web firmasında sunucu tabanlı scriptler yazmaktayım (php, mysql)
to be or not to be..
Kullanıcı avatarı
sertkayasalih
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sertkayasalih »

Herkese merhaba,

Ben 75/76 Gaziantep End.Meslek Lisesi Ağaçişleri bölümü mezunuyum. Yüksek tahsilimi, o yıllardaki karmaşadan dolayı ailemin izin vermemesi üzerine yapamadım. Yurt dışında okumak istedim o da olmadı. Müziği çok sevdiğim için gitarist olarak piyasada müzisyenliğe başladım.
1986 yılında ZX Spectrum 48k ile tanıştım. 89 yılında 8086 ilk PCim oldu. SARHAS Bilgisayardan Bilal Ekmekçi ve Hilmi Öztüzün(Hayata bilim penceresinden bakmamı sağlayan can dostlar, her ikisine şükran duyuyorum) ile tanışmam ve onların bana gösterdikleri samimi dostane yakınlıkları ile 'Bilgisayar ve Müzik' ilişkisi merakım kıvamına erdi.
CompuServe üzerinden, 8bit Yamaha FB01 ses kartı ve Personal Composer isimli müzik programı ile ilk matematiksel çalışmalara başladım. Eskiler bilir o yıllarda CompuServe çok reveçta idi.
Hilimi Öztüzün'ün Clarion ile program yazması çok ilgimi çekmişti. Rica ettim bana da bir copyasını yükledi ve ilk basit adres etiket programını yazmayı başardım.
1993 yılında sahneyi, müzik yaparak sarhoş insanları eğlendirmek bana göre olmadığını anlayıp nefret ederek bıraktım ve Antalya'ya yerleştim.

Kendi insanlarımızın eğitim problemleri ve ekonomik sıkıntılarından dolayı teknolojiye uzak kalması sebebi ile kendime dijital müzik stüdyosu açtım ki, içinde bulunduğum müzik sektöründeki çalışanların öğrenme ve bilme haklarının olduğunu düşünerek, ekonomik şekilde teknolojik çözümler sunmaya gayret ettim.
Tabii bu arada Clarion ile programlama işinede 10 sene kadar ara vermiş oldum.
Bu 10 sene içerisinde, müzik sektöründe, neden? hep yabancı kaynaklı programları kullanmak zorunda kalıyoruz, bizim kendi insanımız da yapamaz mı? sorusu beynimi hep kemirdi durdu.
Bu geçen süre içerisinde politikacılarımızın çok becerikli yönetimlerinden dolayı ekonomik kriz işletmemi de vurdu. 2001 senesi sonbaharında bir sürü borç ile kepenki kapatmak zorunda kaldım.

Kendimi hedefim olan, önce kendi insanımıza sonra diğerlerine faydalı olabilmek için Delphi ile yola koyulmaya karar verdim.

Delphi konusunda yardımcı kaynaklar ararken, Rabbim 6 Ağustos 2002 tarihinde Mustafa Şimşek Hocam ile karşılştırdı. O günden beri yolumda ilerlemeye gayret ediyorum. Projemi bitirme aşamasına geldim. İnşallah, hep birlikte bilim ve bilginin ışığında aydınlık geleceğe doğru ümitle ilerlemek nasip olur.

Şu anda 46 yaşındayım ve herhangi bir yerde çalışmıyorum. Sizlerle tanışmak için can atıyorum. İnşallah ileride nasip olur.

Dilim döndüğünce kendimi anlatmaya çalıştım.

Acaba mesleğim ne :?:
Bilgi; iki tarafı keskin kılıca benzer.
İyi kullanılmazsa, ya karşıyı, ya da sahibini
keser.
mkarabulut
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkarabulut »

Ben Memurum.

Çok mutluyum, memurluğun bu kadar güzel olduğunu söyleseler inanmazdım.

Programcılık ile ilgim ise bilgisayar mühendisliğinde okurken başladı, okulu bitirince daha da arttı :)
habim
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen habim »

makina mühendisliği ve iktisat fakültesi kamu yönetimi mezunuyum.
bilgisayar en başta gelen tutkularımdan biridir. Şanlıurfa Devlet Su İşleri'nde makina mühendisi olarak çalışmaktayım.
Kullanıcı avatarı
okurtdiken
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen okurtdiken »

Endüstri meslek lisesi Elektronik mezunuyum
Selçuk Üniversitesi Elektronik mezunuyum
Gazi Üniversitesi Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliğinde okuyorum
8 yıldır profesyonel programcılık yapıyorum ve paramı sadece bu işten kazanıyorum.

Not:
Tübitak'ın yayınladığı matematik serilerinden birinde, matematiğin temelini oluşturan bazı formüllerin, karısının dırdırından bıkmış ve matematiğe aşık bir hakim tarafından bulunduğunu okumuştum.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

okurtdiken yazdı:Not:
Tübitak'ın yayınladığı matematik serilerinden birinde, matematiğin temelini oluşturan bazı formüllerin, karısının dırdırından bıkmış ve matematiğe aşık bir hakim tarafından bulunduğunu okumuştum.
Ya ne kadınlar varmış insanı vezir de rezil de yapan :?
:) :)
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
mkarabulut
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkarabulut »

Bu durumda vezir mi yapmış oluyor :)
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Bir filozof'un güzel bir sözü var : Kendinden nasihat isteyen bir gence : "Mutlaka evlen. Eşin iyi çıkarsa mutlu br hayat sürersin, yok kötü çıkarsa benim gibi filozof olursun" demiş :lol:
Kullanıcı avatarı
dramali
Üye
İletişim:

Peqi Ben

Mesaj gönderen dramali »

Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Yazılım Mezunuyum
Şu anda Ege Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programla Bölümünde okuyorum.

m4st3rmus umarım haziranda bitirirsin bende seneye haziranda

Esas mesleğim kısaca bilgisayar ama alanım kesinlikle delphi değil
7 senedir birçok bilgisayar firmasında teknik servis olarak çalıştım son zamanlarda(2yıl) ilgim tamamen web üzerinde çalıştığım firmadan ayrıldım ve freelance olarak firmalara web sitesi hazırlıyorum ,(fenada olmaz yaptığım siteler)..

saygılar & sevgiler