Subreportlar

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
utrade
Üye

Subreportlar

Mesaj gönderen utrade »

Sorun subreportların birbirine karışması. Bir türlü çözüm getiremedim bu konuya. Acaba raporlamamı çok karmaşık yoksa biyerlerde küçük bi hata mı yapıyorum anlamadım gitti. Kafayı yemek üzereyim. Nasıl fastreport bu kadar basit bişeyi yapamaz yada karmaşıklaştırır.

Çözüm önerilerinizden dolayı sizlere ve burada yazanlara sonsuz teşekkürler. ben aşşağıda bi resim daha yollayayım. belki daha açıklayıcı olur. Ayrıca raporuda küçük bir delphi projesinde gönderiyorum.
Benim istediğim;

Subreport1. 1.Group
Subreport2. 1.Group
Subreport1. 2.Group
Subreport2. 2.Group
Subreport1. 3.Group
Subreport2. 3.Group

aşağıdaki gibi değil;
Subreport1. Bütün.Group
Subreport2. Bütün.Group

Resim:
Resim
En son utrade tarafından 08 Mar 2007 03:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
shadowmann
Üye

Mesaj gönderen shadowmann »

hocam ikinci kez aynı konuyu açmışsın. Ayrıca senin gönderdiğin programa bir buton daha koyup raporu dizayn modda açmamızı sağlaman lazım. Yoksa arkadaşlar sizin için rapor dizayn etmesin tekrar.
Sen o şekilde tekrar gönder programı.
Birde vt' ye bağlanmak için yol yazmışsınız o yoluda oluşturmak gerekiyor.
Her zaman bir vâmuk-i azra olur alem bu ya,
Nev-be-nev efsaneler peydâ olur alem bu ya,
Kabz u bast kıl tefekkür aleminde ey gönül,
Vakt-i sermânın sonu, vakt-i germân olur alem bu ya...
oyle
Üye

Mesaj gönderen oyle »

İki subreport u o sekil ekranin uzerine ekleyip raporlarsan 1.subreport listeneleri ve ikinci subreport un oldugu yere gelince uzerinden gecer gider ve 2.sub report ta oldugu yerden itibaren listelenir boylece sub reportlar birbirine girer.
sayfanin ustune 2 tane yardimci bant ekleyin ve subreportlari bu bantlar uzerine koyun.
veya rapora 2 sayfa ekleyin ve her subreport u bi sayfaya koyun. boylece 1.subreport sorgusu bitince 2.subretport gelecektir.
Kullanıcı avatarı
utrade
Üye

Mesaj gönderen utrade »

Merhaba tekrar,

Benim problemim biraz karışık. Ben, Subreport1 in Groupheaderda ayarlı olan değişkene göre 1. grup verilerini gösterdikten sonra, Subreport2 nin Groupheaderındaki 1. grup veriler gelsin. Bunun arkasına tekrar Subreport1 in 2. grup verileri, sonra Subreport2nin 2. grup verileri gelsin ve böyle devam etsin istiyorum.
Yani Subreport1in tüm verileri listelendikten sonra arkasına subreport2nin tüm verilerinin listelenmesini istemiyorum. Eğer öyle olsaydı, 2 tane masterdata atardım biri bitirir arkasına öteki listelenirdi.
Bu resimdeki yapmak istiyorum:

Resim

ama olmuyor.

Aşağıda desing şeklinde de programın linkini veriyorum. Lütfen bu fastreporttan anlayan arkadaşlar varsa bi gözatsın.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
İyi çalışmalar.

http://mihd.net/f5wl13
Kullanıcı avatarı
utrade
Üye

Fastscript ile çözebilirmiyim aacaba

Mesaj gönderen utrade »

acaba fastscriptle çözebilirmiyim. Yani hangi veririnin ne zaman sıralanması gerektiğini kodla kontrol edebilirmiyim. Bunlarla uğraşanlar varmı acaba?
Teşekkür ederim...