Tc Kimlik Sisteminde Yeniden Değişme (Parametreler Değişmiş)

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
tuanna
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen tuanna »

işte cevap böle olur sağ olasın hocam...
Berdem
Üye

Mesaj gönderen Berdem »

:shock: şimdi ne olacak tc kimlikte artık resimli sorgulama geldi.Artık başka bir bahara... :lol:
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

- Zaten bekliyordum... Geç bile kalınmıştı.

- Ümit ediyodum ki, SSK'nınki kadar kolay çözümlenebilen bir kod koysalardı. :(

- Ama yine de bir açık kapı koymuşlar sağolsunlar...

- Adres satırında görülen

Ref : http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/KPSImage ... EmJjUmMw==

Kod: Tümünü seç

Val=JiYmJiY0NjEmJjUmMw==
ile gelen
Resim
kod içeriği,

Ref : http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/KPSImage ... YmJjM1MQ==

Val=MjcmJiYmJiYmJjM1MQ==
ile gelen
Resim
kod içeriği vs. bağlantılı.

- Vaktim olursa üzerinde çalışmaya değer bir konu. Bir babayiğit bunu çözümlerse biraz daha idare edecek fırsat buluruz.. :o
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Sorun olabilecek kodları "Kıdemli Üyeler" Forumuda

Selamlar...

- Dün gece T.C.Kimlik No.'nun artık CAPTCA kod ile güvenlik altına alındığı için otomatik bilgi alınamadığını içeren bu soruya çözüm olarak bu yeni düzenlemeye göre kod ürettim. Bu soru Programlama Forumunda idi. Yani google vb. taramalara açık bir ortam...

- Şimdi uykumu almış, dinç kafayla tekrar düşündüğümde aslında kötü bir şey yaptığımın farkına vardım. Bu olay kurallı bir uygulama değil ve kendimi HACK işleriyle uğraşan insanlarla aynı kefede olduğumu düşündüm ve kendimle çeliştiğimi değerlendirdim.

- Ayrıca adımız sanımız açık bir şekile ortada iken bu tip kodların hukuki boyutunu da değerlendirdiğimizde sıkıntı yaşayıp, Kıdemli Üyeler forumuna taşıdım. En azından kod ortalıklara dolaşmasın. Bulan bulsun tamamen kendi tasarrufunda olsun.

- Üzülerek; şu saate kadar burada yayınlanan çözümü kaldırmak zorunda kaldım. Şimdiye kadar çözüme ulaşmış arkadaşlar kendi aralarında bu tip çözümleri paylaşırlarsa aynı hukuki riski yaşamazlar diye düşünüyorum. :idea:

- Çalışmalarınızda başarılar..
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
absal
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen absal »

Peki onların yaptığı ne kadar hukuki ne kadar ahlaki.Paralı yapmak sistemi .Devlet, bir yandan vakıf parası altında her kurumda (işiniz düştüğünde) kesilen paraları kaldırıken bu tip bir sistemi paralı yapması ne kadar tutarlı.
Neyse bende cözdüm lakin bir acık var sistemde ve kısa sürede gidereceklerini düşünüyorum ... Yazılara kafa yorarım diyen var ise

http://rapidshare.com/files/19983392/tc.txt

Link ve resim arasındaki bağlantıyı kurabilirim diyen arkdaşlara bir yol gösterebilir bu txt yanlız bilmeniz gereken

MTMmJiYyJiY3JiYmNw%3d%3d
JjEmJiYmJjMmMjcmNw%3d%3d

13277 eşit her ikiside, anladığım kadarıyla başındaki 4 karakter nasıl şifreleneceğini anlatıyor.Son karkterlerde ise bu şifreleme
gecerli değil %3d%3d önceki iki karakter

1 MQ
2 Mg
3 Mw
4 NA
5 NQ
6 Ng
7 Nw
8 OA
9 OQ
0 MA

gibi neyse bu yolla cözen olursa daha sağlam olur ben henüz cözemedim
" .. Ve büyük iskender ülkesinin sınırlarını görünce ağlamaya başladı.Cünkü artık fethedecek yer kalmamıştı "
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

- Hocam biliyorsun hak ve hukuk vatandaşın lehine görünürken, daima usulden kırılıyor.

- Zaten görüyorsun bireysel kullanıcılar için captcha ile açık nokta bırakmışlar. Kullanmalarına müsade ediliyor. Bu sayede gerekli özgürlüğü verdiklerini savunacaklardır.

- Programcı olan bizlere fatura etmek en kolayı. Düşünmüyorlar ki, kullanıcılar için toplu sorgu imkanı zaman zaman ne kadar önemli olabiliyor. Bunun için para vermeye razıyım ama bürokrasisi bile buna adımı yıldırmaya yetiyor...

- Neyse sana ve talep eden bazı arkadaşlara hem fonksiyonu hem de şifrenin çözüm metodunu özel mesajla attım.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

- Herkese selam.. Hukuki boyutu hakkında ikna oldum sayılır. :oops:

- Bir tane DLL hazırladım indirip bunu bir deneyin. Nasıl kullanacağını gösteren bir de örnek uygulama ekledim. Tamamen dinamiktir. Dinamik demekle kasıt, önce Captcha Kod ne ise onu kodu çözümlüyor ondan sonra sorgulamaya başlıyor... :wink:

Ref : Link Kaldırılmıştır
En son mrmarman tarafından 18 Nis 2007 12:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
tuanna
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen tuanna »

mrmarman yazdı:- Herkese selam.. Hukuki boyutu hakkında ikna oldum sayılır. :oops:

- Bir tane DLL hazırladım indirip bunu bir deneyin. Nasıl kullanacağını gösteren bir de örnek uygulama ekledim. Tamamen dinamiktir. Dinamik demekle kasıt, önce Captcha Kod ne ise onu kodu çözümlüyor ondan sonra sorgulamaya başlıyor... :wink:

Ref : Link Kaldırılmıştır
Sizi İkna Olduğunuz Gibi Yapan Sey Nedir...Bizimle Paylaşırsanızı Belki Bizde İkna Olur Gibi Oluruz...
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

@mkysoft ile geçen bir diyalogda bir söylediği kafama yattı.
@mkysoft yazdı:Kötü niyetli kişiler için güzel bir kod olabilir ancak yayınlanması hukuki bir problem çıkarmaz kanımca. Çünkü, web sitesinden sorgulama yapmak yasak değil. Ayrıca web sayfasında kodu illaki elinizde gireceksiniz diyede birşey yazmıyor
- Bu bana mantıklı geldi.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

DLL 'yi ve örnek uygulama hakkındaki açıklamaları forumdaki Paket Programlar kısmına koydum...

Ref : viewtopic.php?t=19210
Resim
Resim ....Resim
canavar
Üye

Mesaj gönderen canavar »

arkadaşlar merhaba.
konu biraz farklı ama tc kimlik ile ilgili olduğu için yazıyorum.
benim sorum şöyle:
kendi programımdan webteki formu dolduruyorum metin kutuları tamam da bir tane combobox kutusu var
değeri <td class="new_ozel"><select name="drpOrginator" id="drpOrginator" class="bselect" style="width:190px;">
<option value="KUMLUCA KLJ">KUMLUCA KLJ</option>
sms başlığı olarak KUMLUCA KLJ geliyor oysa ben onu istediğim şekilde editten yazmak istiyorum nasıl olur acaba?
yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Selam...

WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('drpOrginator').value:='KendiAdin'; 
şeklinde bir dene...
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
tuanna
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen tuanna »

Bu resim olayı çığrından çıkmaya başladı ...

Kesin bir çözüm bulmak lazım...Her değşikiliğie atapte olacak kendi kendien dinamik bir sistem yapılmalı...
canavar
Üye

Mesaj gönderen canavar »

mrmarman yazdı:Selam...

WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('drpOrginator').value:='KendiAdin'; 
şeklinde bir dene...
denedim ama olmadı. başka türlü deneme imkanı var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

- Yeni bir başlık açıp sorar ve siteyi de refere edersen vaktimiz olduğunda ona göre bakarız.

- Yoksa ne desek boş. Belki de oluyor ama başka bir nedenle engelleniyordur nereden biliyoruz bu şekilde olmadığını ? değil mi...
Resim
Resim ....Resim