SOAP hakkında yardım

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Lord_Ares
Üye

SOAP hakkında yardım

Mesaj gönderen Lord_Ares »

arkadaşlar soap ile google da arama yaptırmak istiyorum. Google dan üye olarak google apisini aldım fakat kullanamıyorum nasıl yaparım bir fikri olan varmı yardımcı olurmusunuz. teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mege »

bds 2006 için şöyle bir örnek buldum, ama test etmedim.
neticeyi paylaşırsanız sevinirim :wink:
http://www.topxml.com/Delphi-SOAP/rn-22 ... S2006.aspx
.-.-.-.-.-.-.-. ^_^
Lord_Ares
Üye

yok hocam onlarda da sorun var oda çalışmadı yada ben biyerde hata yapıyorum ama yinede sağol.
Kullanıcı avatarı
undefined
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen undefined »

Eğer delphi enterprise varsa, web service importer ile google'ın sağladığı wsdl dosyasını (url'sini) eklemeniz lazım. Ondan sonra webservice'ın fonksiyonlarını çok kolay çağırabilirsiniz. Ben denemiştim google'ı kullanmayı. Başarmıştım. Ayrıca google'dan bunun için lisans numarası gibi birşey alıyorduk. Ayrıntılarını tam hatırlamıyorum.
Lord_Ares
Üye

evet hocam oraya kadar bende gelmiştim ama işte sorun orda başlıyor orda olup olmadık hatalar alıyordum Requestquestion hatları felan veriyordu bu yüzden soapları tam anlamaya ve nasıl çalıştığını öğrenmeye çalışıyorum.Ama malesef bu konularda hep yabancı sitelerde var onlarıda ben anlamıyorum. Mesela WSDL , SOAP bunlar bu işi çok basit bir şekilde yapıyor ama ben anlamadığım için hala HTML sayfaya post methodlarını kullanarak bilgi göndermeye çalışıyorum buda pek doğru çalışmıyor malesef. :) İlgin için Teşekkürler.