Indy 10 kurabilen?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Indy 10 kurabilen?

Mesaj gönderen naile »

Delphi 7 üzerine Indy 9.00.10 kullanıyorum. Gönderdiğim maillerde spam kontolünden

MIME_BOUND_RKFINDY=2.7

değerini alıyor. Bu da gönderdiğim mailin spama düşmesine yol açabiliyor. İnternette araştırdım, indyden kaynaklandığını söylüyorlar. Indy 9.00.10 dan sonraki (9.00.50 ve 10) versiyonlarda spam için eklemeler varmış.

http://www.indyproject.org/ sitesinden indy 10 indirdim (hem içinde paketler olan zipli dosyayı hem de setup kurulumunu) ikisiyle de kurulum yapmadım. dpk paketleri açıp compile ediyorum. bpl dosyalarını lib klasörüne ve sistem klasörüne atıyorum ama install ederken şu hatayı veriyor:

IndySystem70.bpl dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.

Kurulumla ilgili yardım edebilecek olan var mı?
Kullanıcı avatarı
SeRoKi
Üye

Mesaj gönderen SeRoKi »

Daha önceki indy paketlerini ve delphi içinden installed packages kısmından indy ile ilgili girdiyi silip, SetUp halindeki kurulum dosyasını tekrar çalıştırmayı deneyin.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

@Seroki, yazdığın cevabı okuyunca ben zaten bunu yapmıştım diye cevap yazacaktım ama kendi kendime, "önce bir daha dene" dedim. Belki atladığım şeyler vardır diye düşünerek install packages den indyi kaldırdıktan sonra delphi\lib klasöründeki indy ile ilgili tüm bpl ve dcu dosyalarını sildim(daha önce silmediğim dosyalar olduğunu farkettim bu arada). Aynı zamanda system32 dekileri de sildim. Tekrar setuptan kurulum yapınca oldu!

Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Kurdum ama şimdi de çalıştıramıyorum maalesef. Versiyon çatışması oldu sanırım. Tekrar kaldırıp ne var ne yoksa indy ile alakalı silip yeniden kurdum ama foruma bir smtp koyup çalıştır dediğimde aşağıdaki hatayı veriyor:

Unit IdCommandHandlers was compiled with a different version of IdComponent.TIdComponent

@Seroki sen kurup denemişmiydin daha önce?
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

- Indy, her sürüm değişikliğinde parametrik değişiklikler yaptığından demek oluyor ki, önce sürüm kontrolü yapılıp ondan sonra işleme alıyor.

- IdTCPServer.pas içinde olduğundan özellikle buna yoğunlaşın.

- DCU'lardan Indy ile ilişkili olanları silip, tekrar projenizi compile ederseniz çalışır diye ümit ediyorum. Denemedim ama bu da bir denemedir.

- P.S. : DCU'lar için biliyorsundur ama hatırlatma...
$(DELPHI)\Lib\'dedir ama bir de
$(DELPHI)\Lib\Debug\'da bulunanlar var, kimbilir belki oradaki kopya da kontrolde kullanılıyordur, onu da bir yere yedekleyip silin...
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

delphi klasöründeki indy ile alakalı ne var ne yoksa (help dosyalarına kadar) sildim, windows\system32 dekileri de sildim. Yeniden kuruyorum, kuruluyor, palette bütün componentleri eksiksiz görüyorum, foruma da koyabiliyorum ama aynı hatayı veriyor :( (ortalığı bukadar silip süpürdükten sonra indy 9 da geçemeyecem diye korkmaya başladım:) )
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Tamam hallettim. Evinroment options->libarary ye indy 10 un yolunu eklememişim. Ekleyince halloldu.

Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
haydarxxx
Üye

Mesaj gönderen haydarxxx »

Verilen linkten indy10.1.5_d7.exe indirdim eski indy kaldırdım componantler geliyor Evinroment options->libarary ye indy 10 LibD7 dosyasını gösterdim

naile
Kurdum ama şimdi de çalıştıramıyorum maalesef. Versiyon çatışması oldu sanırım. Tekrar kaldırıp ne var ne yoksa indy ile alakalı silip yeniden kurdum ama foruma bir smtp koyup çalıştır dediğimde aşağıdaki hatayı veriyor:

Unit IdCommandHandlers was compiled with a different version of IdComponent.TIdComponent

@Seroki sen kurup denemişmiydin daha önce?
benze hatayı bende alıyorum

Kod: Tümünü seç

IdBaseComponent, IdComponent, IdCustomTCPServer,
bileşeni forma koyduğumda

sys32 den hangi dosyayı silmeliyiz.Sırası ile hangi işlemleri yapmalıyız
Kullanıcı avatarı
haydarxxx
Üye

Mesaj gönderen haydarxxx »

Evinroment options->libarary >source>>core dosyasını gösterdim oldu