Fastreport3 te dos cikti

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
oyle
Üye

Fastreport3 te dos cikti

Mesaj gönderen oyle »

Merhabalar,
Fastreport3 kullaniyorum dos cikti bir turlu alamadim
"fastreport1.print;" bu komutu kullandigimda ekrana yazdirma dialog kutusu geliyor yazdir diyince hic birsey yazmiyor. Ama fastreport1.showreport diyince sorunsuz yazdiriyor .( gerci o halde dos cikti verdigini sanmiyorum cunku cok yavas hala)

Ayrica yazdirma dialog kutusunuda bir turlu ipta edemedim. Printoptions tan showdialog=false yaptigim halde inatla cikmaya devam ediyor.
not:
dotmatrixreport=true yapiyorum

Simdiden tesekkurler.
oyle
Üye

sorun cozuldu

Mesaj gönderen oyle »

Frxreport1.PrepareReport(true);
Frxreport1.DotMatrixReport:=True;
Frxreport1.LoadFromFile('c:\fisyazdir.fr3');
Frxreport1.PrintOptions.ShowDialog:=False;
Frxreport1.print;
burada Frxreport1.PrepareReport(true); yazmadigim icin Frxreport1.print; komutunu kabul etmiyormus sanirim ayrica Frxreport1.PrintOptions.ShowDialog:=False; satirinida Frxreport1.PrepareReport(true); satirindan hemen sonra yazmistim oylede olmayacakmis tasarim dosyasini cagirdiktan hemen sonra yazmaliymisim . yukarda yazdigim gibi yapinca calisti. bana bunlar biraz garip geldi ama belki olmasi gereken buymustur.

Ama dotmatrix yapmama ragmen yavaslik devam ediyor. :(
turkcanfidan
Üye

Mesaj gönderen turkcanfidan »

Yeni Rapor dediğinizde DotMatrix Report benzeri bir seçenek var. Onu seçerek mi yapıyorsunuz, yoksa normal raporda mı yapıyorsunuz?
oyle
Üye

Mesaj gönderen oyle »

normal rapor olarak hazirliyorum, daha dogrusu 2x ten 3 e aktarim yapmistim raporlari.

Fastreport u actim file menusunden new sectim. cikan ekrandan dotmatrix sectim. Ama hala windows cikti veriyor :(