fast report / gruplanan koda göre farklı dizayn !!!

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
doctorfunks
Üye

fast report / gruplanan koda göre farklı dizayn !!!

Mesaj gönderen doctorfunks »

s.a
Gruplama yaptığım bir alana göre rapora dökeceğim verilerin yerleri, bu grup koduna göre değişiklik gösteriyo. Bu yüzden grup kodu değiştiğinde dizaynımda değişmesi lazım. Farklı frf ile yapıp grup kodu değiştiğinde load etme durumu, grup değiştiğinde sayfa numaralarının birbirini takip etmesi gerektiği için malesef olmadı.
Değişikler master data ve page header'da olucak. Master data kısmında değişiklikleri sub report ile yapmaya çalıştım fakat o şekildede yapamadım....
Herkese iyi çalışmalar ...!

"Ne irfandır ahlaka yükseklik veren,ne vicdandır.Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır."
Kullanıcı avatarı
doctorfunks
Üye

s.a arkadaşlar yokmu aranızda fast reportcular !!!
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

fastreportçu değilim ama doğru yoldasın neden yapamadın? Ne kadar farklı grubun varsa o kadar subreport yap ve hepsininini visible özelliğini false yap. grup verisini taşıyan label yada text'in ongettext olayında doğru olan subreport'un visible özelliğini true yap.
Önemli bir nokta subreport otomatik olarak sonraki sayfadan başlamak isteyebilir. Bununla ilgili bir ayar olması lazım.
kolay gelsin.
shadowmann
Üye

Mesaj gönderen shadowmann »

Hocam fast report un demosunu incelediniz mi? Onda belki aradığınız vardır.
Kullanıcı avatarı
doctorfunks
Üye

subreport ile yaptığımda blob hatası alıyorum. Invalid BLOB handle in record buffer. bu hatayoda forumda baktım farklı yerlerde karşılaşılmış ama raporda kullanılarak karşıya çıkmış hata şeklinde yok.
Kullanıcı avatarı
doctorfunks
Üye

sa !
yukarıda belirttiğim hatayı bağlantıyı değiştirerek geçtim fakat, sub report kullandığımda ilk gelen rapor sayfasında page header çıkmıyo, 2. sayfadan itibaren basıyo, bunun hikmetini bilen varmı acaba ?

sayfa dizaynı >>>

---page header
---grup header
---sub report

şeklindedir.