FreeReport Turkce Karakter Sorunsalı

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
heskin35
Üye

FreeReport Turkce Karakter Sorunsalı

Mesaj gönderen heskin35 »

Free report kurdum ve onizlemelerde turkce karakterleri gostermediğini farkettim. Bunun icin nereden ayar yapabiliriz. Forumda arama yaptirdim ama free reportun menulerinin turkcelestirilmesi ile ilgili bilgi bulabildim. Kullandigim veritabani firebird 1.5
heskin35
Üye

ğ ve ş karakterlerinde problem var .
heskin35
Üye

Tamam free reporttan vazgeçeyim dedim. Rave yaptım. Yine aynı sorun. Sanırım veritabanı ile ilgili bi problem. :( Firebird ile bu veya benzeri bi problem ile karşılaşan oldu mu arkadaşlar ?
Kullanıcı avatarı
Biltes
Üye

Mesaj gönderen Biltes »

Veritabanının içindeki kayıtlara baktınız mı? Burada kayıtlar nasıl gözüküyor. Eğer burada düzgünse bence fast report 3.07 kullan bence çok kullanışlı bir raporlama aracı. Ayrıca sitede de çok kez konuşulduğu için istediğin gibi bilgi bulabilirsin...

Kolay gelsin...
Var olmaya değer her şey bilinmeye de değerdir. Çünkü bilgi varlığın bir imgesidir. Onda iyi ve kötü aynı anda bulunmaktadır...
heskin35
Üye

veritabanında ve program içerisinde normal gözüküyor hocam. Hatta rave report programı ile önizleme yaptığımda dahi normal gözüküyor. Ama programı çalıştırıp oradan yaptığımda türkçe karakterler sapıtıyor.

Fast reportkullanmak isterdim ama proje maliyetini yükseltmek istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
NewMember
Üye

Mesaj gönderen NewMember »

heskin35 yazdı:Tamam free reporttan vazgeçeyim dedim. Rave yaptım. Yine aynı sorun. Sanırım veritabanı ile ilgili bi problem. :( Firebird ile bu veya benzeri bi problem ile karşılaşan oldu mu arkadaşlar ?
Her iki raporlama aracında da font tipini Arial Tur olarak seçersen sorun kalmayacaktır.Her iki raporlama aracınıda kullandım ve ikisinde de bu sorunu böyle giderdim.

Kolay gelsin.
heskin35
Üye

NewMember yazdı:
heskin35 yazdı:Tamam free reporttan vazgeçeyim dedim. Rave yaptım. Yine aynı sorun. Sanırım veritabanı ile ilgili bi problem. :( Firebird ile bu veya benzeri bi problem ile karşılaşan oldu mu arkadaşlar ?
Her iki raporlama aracında da font tipini Arial Tur olarak seçersen sorun kalmayacaktır.Her iki raporlama aracınıda kullandım ve ikisinde de bu sorunu böyle giderdim.

Kolay gelsin.
Hocam yanlız seçeneklerde arial tur yok :( Nereden yükleyebilirim ?
Kullanıcı avatarı
NewMember
Üye

Mesaj gönderen NewMember »

Free Report

Resim

Rave Report

Resim
heskin35
Üye

Eyvallah abi o şekilde halloldu. Allah razı olsun :)