YTL ve YKr - Ayrı Sütunlarda Göstermek

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Firarist
Üye
İletişim:

YTL ve YKr - Ayrı Sütunlarda Göstermek

Mesaj gönderen Firarist »

Merhaba
Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Arkadaşlar alt alta editlerdeki rakamları topluyorum (para birimi olarak). Ancak yazıcıya gönderirken YTL ve YKR sütunlarını ayrı ayrı göstermem gerekiyor. Delphi tarafında girilen parasal değerleri yazıcıya gönderirken YTL ve YKr olarak ayırabilir miyim? (Husoedit componentini kullanıyorum.)

Umarım anlatabilmişimdir. Başarılar.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Tamsayı kısımı YTL ondalık kısmı YKr. olmayacak mı? Yazıcıya göndermek ne demek :?: Yani rakkamsal olarak mı yazıyla mı yazdıracaksın :?:
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
heskin35
Üye

Mesaj gönderen heskin35 »

Bu arada not geçeyim dedim. 2006 yılı itibari ile para birimimiz tekrar TL olmuştur. YTL ve YKR sadece 2005 yılı içerisinde geçiş olarak kullanılmıştır. 2006 dan itibaren fatura vb. düzenlemelerde TL ve KR kullanmalısınız.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

heskin35 yazdı:Bu arada not geçeyim dedim. 2006 yılı itibari ile para birimimiz tekrar TL olmuştur. YTL ve YKR sadece 2005 yılı içerisinde geçiş olarak kullanılmıştır. 2006 dan itibaren fatura vb. düzenlemelerde TL ve KR kullanmalısınız.
Hayır canım yok öyle bir şey. Kanunda sadece Bakanlar kurulu Kararı ile ilerki zamanlarda tekrar TL ve Kr. ye geçilebilecek diye yazıyor.
4- Para reformunun 2. asaması Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenecek bir tarihte
gerçeklestirilecektir. Bu asamada, Yeni Türk Lirası ve Yeni Kurus’ta yer alan “yeni” ibaresi
kaldırılarak tekrar TL’ye dönülecektir.
http://www.tcmb.gov.tr/yeni/duyuru/2005/DUY2005-59.pdf
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
Firarist
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Firarist »

Arkadaşlar foruma 2 gündür giremediğim için cevaplarınızı göremedim. Recep hocam sadece yazdırma sayfasına (QReport) gönderirken iki ayrı situnda YTL ve YKR leri ayrı göstermem gerekiyor. Yazıcı çıktısında sanki ayrı ayrı hesaplanmış gibi gözükecek.

Bu arada YTL nin TL ye dönüşümü konusunda tv den izlediğim bir habere göre bakanlar kurulunun açıklayacağı ileride bir tarih diye bahsedilmişti.
Başarılar
Kullanıcı avatarı
gkimirti
Admin

Mesaj gönderen gkimirti »

Arkadaşlar, 2006 itibariyle sadece ve sadece çift fiyat kullanma zorunluluğu ortadan kalkıyor, yani sattığınız üründe her iki fiyatıda gösterebilirsiniz, yada sadece YTL fiyatını gösterirsiniz, ama TL ye geçiş sanırım epey ileri bir tarihte olacak.
ÜŞENME,ERTELEME,VAZGEÇME