Doya Doya arama keyfi :) DelphiTurkiye Offline v3

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
assoft

Mesaj gönderen assoft »

Umarım tüm forum üyelerine faydalı olur.
çalışalarınızdan dolayı şahsım adına teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını ümid ediyorum....

:wink:
gercek_16
Üye

Mesaj gönderen gercek_16 »

Emeği geçen herkese,
forumda engin tecrube ve bilgilerini paylaşan tüm forum arkadaşlarına teşekkür ediyorum.
algoritma
Üye

Mesaj gönderen algoritma »

allah razı olsun emegi gecen herkese
azmim sayesinde cok sukur burayı bulabildim..
insallah sizlerin sayesindede delphiyi iyi bir sekilde ogrenecem.icimd eo kadar istek ve arzu varki ins yardımlarınızı esirgemezsiniz
saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Tatar
Üye

Mesaj gönderen Tatar »

Merhaba

Hocam Offline dersler için teşekkür ederim.
Benim Seminerlerle ilgili bir sorunum var. SEminerlerin hepsini bilgisayarıma indirdim. Quick Time'ı da bilgisayarıma kurdum, Herhalde son sürümü falandı. Ancak dosyaların calıştırdığım zaman sesler sürekli kesiliyor. görüntü sürekli takılıyor. çalıştırdığım makinalarda iyimakinalar.

Hazırlamış olduğunuz Seminer CD'lerinin dosyaları internettekinin aynısımı
Eğer CD 'deki dosyalar farklı formattaysa CD'leri isteteceğim.

Ayrıca inceleye bildiğim kadarıyla seminerlerde gerçekten faydalı çok bilgi var hazırlanmasında emeği geçen hocalarıma Çok teşekkür ederim.
cozturk
Üye

Mesaj gönderen cozturk »

video versiyonunu boş verin çok sıkıcı tyavaş ilerliyor ve takılıyor. bunun yerine powerpoint sunularınıindirin çok az yer kaplamakla kalmıyor şistediğiniz hızda ilerletiyorsunuz. bildiğiniz yerleri geçiyorsunuz. diğerinde yavaş .. ve taklılıyor.
Kullanıcı avatarı
ALUCARD
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ALUCARD »

cozturk yazdı:video versiyonunu boş verin çok sıkıcı tyavaş ilerliyor ve takılıyor. bunun yerine powerpoint sunularınıindirin çok az yer kaplamakla kalmıyor şistediğiniz hızda ilerletiyorsunuz. bildiğiniz yerleri geçiyorsunuz. diğerinde yavaş .. ve taklılıyor.
çok yanlış bir düşünce insanların emekleri hakkında böyle konuşmamalısınız
siz hangi programı kullanıoyorsunuzda takılıyor merak ediyorum

burda binlerce insan bundan faydalanıyor.
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
Forumun 365. Üyesi
Hiç Bir Şey İnsan Kadar Yükselemez ve Alçalamaz

Erkan ÇAĞLAR
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Tatar yazdı:Merhaba

Hocam Offline dersler için teşekkür ederim.
Benim Seminerlerle ilgili bir sorunum var. SEminerlerin hepsini bilgisayarıma indirdim. Quick Time'ı da bilgisayarıma kurdum, Herhalde son sürümü falandı. Ancak dosyaların calıştırdığım zaman sesler sürekli kesiliyor. görüntü sürekli takılıyor. çalıştırdığım makinalarda iyimakinalar.

Hazırlamış olduğunuz Seminer CD'lerinin dosyaları internettekinin aynısımı
Eğer CD 'deki dosyalar farklı formattaysa CD'leri isteteceğim.

Ayrıca inceleye bildiğim kadarıyla seminerlerde gerçekten faydalı çok bilgi var hazırlanmasında emeği geçen hocalarıma Çok teşekkür ederim.
Merhaba,

hocam CD gönderme seçeneği artık yok. CD'ler sadece arkadaşlara dosyaları ulaştırmak için bir yöntemdi. İnternetteki dosyalar ile CD içeriği tamamen aynıdır.

Sohbet forumuna seminer numarası ile yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Bazı seminerlerde ses sorunu var 9-10 ve 5'in ilk yarım saati, diğerlerinde ses gayet iyi idi.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

ALUCARD yazdı:
cozturk yazdı:video versiyonunu boş verin çok sıkıcı tyavaş ilerliyor ve takılıyor. bunun yerine powerpoint sunularınıindirin çok az yer kaplamakla kalmıyor şistediğiniz hızda ilerletiyorsunuz. bildiğiniz yerleri geçiyorsunuz. diğerinde yavaş .. ve taklılıyor.
çok yanlış bir düşünce insanların emekleri hakkında böyle konuşmamalısınız
siz hangi programı kullanıoyorsunuzda takılıyor merak ediyorum

burda binlerce insan bundan faydalanıyor.
ALUCARD,

seçme özgürlüğü var. İsteyen online okusun, isteyen seminerleri seyretsin, isteyen powerpointten takip etsin, isteyen offline okusun ... :D

Bir de cağ kebaplısı var ona hiç girmiyorum :)
Kullanıcı avatarı
ofenX
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ofenX »

Merhaba,
Öncelikle emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. İnternete bağlı olmadığım zaman bu dosyayı kullanıyorum. Ayrıca şuan makale ve ipuçlarını sırayla okuyorum. Bazen resim eksik olduğu için internetim olduğunda bi de online dan bakayım. diyorum.
Offline daki mesaj başlığını aramaya copy paste yapıyorum. Bazen 200 -250 taneye yakın mesaj sonucu geliyor. Bu offline daki başlığı bulmamı geciktiriyor.
Mustafa hocam sonraki versiyonlar için bir öneride bulunacağım. Mesaj ile birlikte mesajın altına veya üstüne onun online daki adresini de yazamaz mıyız.
Öyle olursa ben o adresi adres satırına copy +paste yapıp mesajı daha çabuk bulmuş olacağım.

Herkese kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

ofenX yazdı:Merhaba,
Öncelikle emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. İnternete bağlı olmadığım zaman bu dosyayı kullanıyorum. Ayrıca şuan makale ve ipuçlarını sırayla okuyorum. Bazen resim eksik olduğu için internetim olduğunda bi de online dan bakayım. diyorum.
Offline daki mesaj başlığını aramaya copy paste yapıyorum. Bazen 200 -250 taneye yakın mesaj sonucu geliyor. Bu offline daki başlığı bulmamı geciktiriyor.
Mustafa hocam sonraki versiyonlar için bir öneride bulunacağım. Mesaj ile birlikte mesajın altına veya üstüne onun online daki adresini de yazamaz mıyız.
Öyle olursa ben o adresi adres satırına copy +paste yapıp mesajı daha çabuk bulmuş olacağım.

Herkese kolay gelsin.
Hocam öneri güzel,

Bunu @mege'de söylemişti. Çok güzel bir fikir. Bu dosya çok sık güncellenmiyor ama bir dahaki sürüm olursa inşallah bu önerinizi yapmayı düşünüyoruz.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
BaD_LiNuX
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen BaD_LiNuX »

Merhaba,

Bir şey soracaktım. Acaba bunu nasıl yaptınız.

Bende böyle bir şey yapmayı düşünüyorum.
Eger yardım ederseniz cok sevinirim. :oops:
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

daha önce çok yazdım detayları. Kısaca söyleyim, yazılan bir php scripti ile forum mesajlarını HTML olarak export ettim. Daha sonra Delphi ile ufak bir program hazırlayıp bu HTML dosyalarını biraz işledim. M$ HTML Help Compiler ile derleyip bu dosyayı oluşturdum.

Kolay gelsin.
dotnetworm
Üye

SÜPER OLMUŞ

Mesaj gönderen dotnetworm »

ELİNİZE SAĞLIK
alemdar
Üye

Mesaj gönderen alemdar »

Hocam gerçekten çok teşekkürler.

Seminerleride indirdim offline arama programınıda indirdim yawaş yawaş inceleyecem artık.
ALLAH emeğinizi yağlı çıkarsın.
DelphiMania
Üye

Mesaj gönderen DelphiMania »

elinize sağlık çok güzel olmuş...