TMediaPlayer .dat dosyalarını neden oynatmıyor?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
MetalBro
Üye

TMediaPlayer .dat dosyalarını neden oynatmıyor?

Mesaj gönderen MetalBro »

TMediaPlayer'da bir vcd nin .dat dosyasını oynatmaya çalışıyorum ancak oynatmıyor.hata veriyor.AVSEQ01.DAT şeklinde bir dosya niye olmuyor.halbuki yanlış hatırlamıyorsam .dat ilgili seçeneği bile var.Bilen varsa cevabı yanıtlasın lütfen.
Tek sınır hayal gücünüz!
Kullanıcı avatarı
kadirkurtoglu
Üye

Mesaj gönderen kadirkurtoglu »

merhaba
1- dosyanın uzantısını mpg yap ( *.mpg)
2- dosyaya sağ tıkla birlikte aç seçeneğini seçip mediaplayer programını işaretleyip açarsan. sorun çözülür. en iyi çözüm 1. seçenektir. uzantıyı değiştirdiğin anda mediaplayer formatına bürünür..

kolay gelsin...
Bir mum, yanındaki mumları tutuşturmakla,
ışığında hiç bir şey kaybetmez.

Mevlana

OS win.10, IDE Delphi 10.3, RDBMS Firebird and MSSQL, BROWSER Chrome
mahmut
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mahmut »

Selamun Aleyküm;

benim sorunumda aynı o yüzden yeni bir başlık açmak istemedim.
Delphi 5 ve 7 de tmediaplayer nesnesi vcd formatındaki yani dat uzantılı dosyaları göstermiyor. midi wav avi mpg dosyalarında bir problem yok ama dat uzantılı dosyalarda normalde windows mediaplayerde görüntüsünü alabildiğim ve herhangi bir problem olmayan dosyalar form içerisinden çalıştırıldıgında problem oluyor..
hatta mpg uzantılı dosyanın uzantısını manuel olarak gosterdiğimdede aynı olay oluyor buna uygun bir free companet yada bir çıkar yol varmıdır.
teşekkürler
Hayat Hayatı Anlamaya Yetmeyecek Kadar Kısadır. Önemli Olan Hayatı Anlamaya Çalışmak Değil Hayattayken Hayatta Olan İnsanlara Bir Eser Bırakabilmek veya Onlara Yardımcı Olabilmektir.
aLonE CoDeR
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen aLonE CoDeR »

DirectShow :ara
mahmut
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mahmut »

@bLue aLonE;

DirectShow olarak arama yaptırdım. şu an açık bir delphim olmadıgından evde bakacaz artık orada dspackten bahsediliyor. sanırım dspackt bileşenlerinde meiaplayer oynatıcısı var. birde dspack free me onu ogrenmek istiyorum
Hayat Hayatı Anlamaya Yetmeyecek Kadar Kısadır. Önemli Olan Hayatı Anlamaya Çalışmak Değil Hayattayken Hayatta Olan İnsanlara Bir Eser Bırakabilmek veya Onlara Yardımcı Olabilmektir.