video capture programı yuklediğimde programım çalışmıyor

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
sadikacar60
Üye
İletişim:

video capture programı yuklediğimde programım çalışmıyor

Mesaj gönderen sadikacar60 »

arkadaşlar çok ilğinç bir durumla karşı karşıyayım
oCam diye bir ekran kayıt programı var ücretsiz programımın çalıştığı pc ye bu programı yüklediğimde
bir şekilde benim programı engelliyor kafayı yiyeceğim böyle bir şey nasıl olur
programı çalıştırıyorum açılmak üzereyken kapanıyor capture programını kaldırdım her şey normal çalışıyor
anlamadım
bu konuda yorum yapabilecek var mı acaba

saygılarımla
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: video capture programı yuklediğimde programım çalışmıyor

Mesaj gönderen mkysoft »

Programınız ne iş yapıyor? İşletim sistemine hook atıyor mu? Ya da twain sürücülerine bağlanıyor mu? 3. parti kullandığınız dll'ler var mı (firebird, component, v.s.)?
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Merhaba.

- Eski Windows'larda MSConfig, yenilerde Görev Yöneticisi üzerinden "Başlangıçta" yüklenen bir denetçi var mı ? Kontrol eder misiniz ...

- Hatta bir sonraki aşama olarak Windows Hizmetler ( Yönetim Konsolu ) üzerinden çalışan servis var mı ?

- Bunlar ne işe yarar ? İlgili kameraya erişim yapıldığında yazılım devreye girsin diye ayarlanmış olabilir. Bu OLASI servis/sistem yazılımı sizin projenizi baltalıyor olabilir.

- Bulursanız ne yapacaksınız ? Bu servis ve/veya başlangıçta çalışan yazılım/destek ürününü geçici olarak bloke edin. ( manual start / deactive ) Sonra kendi projenizi deneyin. Muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır. Diğer sorunsal ise yüklenen ücretsiz yazılım da çalışabilecek mi ? BU servisler olmadan çalışıyorsa sizden mutlusu olmayacaktır.

- Bu sorunu keşfettiniz diyelim, bundan sonraki aşamanız ne olacak ? diye sorarsanız, bu yazılımın koyduğu hizmeti kendi projeniz üzerinden (çalışma anında) pasif hale getirmeye (işiniz bittiğinde eski haline getirmek de etik gereği ihtiyaç duyulabilir) yönelik bir çalışma yapabilirsiniz.

Her şeyden önce kontrol etmekte fayda var. Başarılar.
Resim
Resim ....Resim
sadikacar60
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sadikacar60 »

bahsettiğiniz her şey var firebird yüklü programım başlangıçta otomatik başlıyor ve ip kamera ocx leri yüklü
ama bahsettiğiniz olayı anladım ctrl alt del ile gereksiz her şeyi kapatıp öyle deneyeceğim

ilğinize teşekkürler kolay gelsin