Inno Setup Uygulama (SQL Server) Durdurma

Yazdığınız makaleleri ve üyelerimizin işine yarayacağını düşündüğünüz kodlarınızı gönderebilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Inno Setup Uygulama (SQL Server) Durdurma

Mesaj gönderen sabanakman »

Merhabalar. Inno Setup kurulum paketine uzun bir süre dokunmadan kullandıktan sonra güncelleme yaptım. Bir de ne göreyim, kurulum anında dosyalar açılırken kullanımda olanlarının uygulamalarını kapatma özelliği eklemişler. İlk fark edilince çok iyi gibi geliyor ama paketinizde .mdf ve .ldf uzantılı dosyalar da bulununca (kullanımda olan .mdf lere dokunmasanız bile) SQL Server hizmetini durdurmaya yelteniyor. Haliyle sürekli çalışma zorunluluğu olan sunucularda bu büyük bir problem olacaktır. Meğersem Inno Setup bunun için bir ayar eklemiş :lol: . Tabi bu ayar yeni olunca elimdeki güncel olan hiç bir kurulum geliştirme aracında (Inno Setup Compiler, ISTool, Inno IDE ve Inno Setup Studio) bununla ilgili bir ayar bulamadım ama sanıyorum zamanla eklenir. Bununla ilgili tek yapılması gereken ayar [Setup] bölümünde CloseApplications=no ayarını eklemek olacaktır. Bu ayar yoksa varsayılan değeri yes yaparak bize kolaylık sağlamaya çalışılmış ama bulduğu ilk SQL Server hizmetini (programın asıl çalıştığı SQL Server hizmeti farklıydı) durdurması istenmyeyen bir yan etki olmuş :) .

Kod: Tümünü seç

[Setup]
AppName=..
AppVerName=..
...
...
CloseApplications=no
İyi çalışmalar.
Şaban Şahin AKMAN
Üye
İletişim:

Re: Inno Setup Uygulama (SQL Server) Durdurma