Delphi ile Programınıza CRC Koruması Koyma

Yazdığınız makaleleri ve üyelerimizin işine yarayacağını düşündüğünüz kodlarınızı gönderebilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Cevapla
cdmesut
Üye
Mesajlar: 29
Kayıt: 16 Mar 2008 02:40

Delphi ile Programınıza CRC Koruması Koyma

Mesaj gönderen cdmesut » 05 Haz 2011 10:16

Merhaba Arkadaşlar..

bu dersinizde Programımıza crc koruması koyacaz çoğunuzun o da ne dediğini duyar gibiyim. crc bir tür şifreleme algoritması peki programımızda ne işi var. biz programımızda crc korumasını programımızın kimlik numarasını alma ve kontrol etme şeklinde kullanacağız. burada her programın veya dosyanın belli crc numarası vardır .. 6A97568C gibi…. ama dosyamızın ufacık bir yerini bile değiştirdiğimiz zaman yani cracklandığı zaman bu numaralar değişir. biz delphi ile bu numarasnın değiştiğini algılayıp ona göre programımıza engelleme kodları yazacaz.

burada yapacağız işlem 2 tane dosyamız olacak birincisi programımızın crc numarasının kayıtlı olduğu dll dosyası ikincisi progje dosyamız.

burada programımızın tüm kodlamasının bittiğini varsayıyorum ve koruma işlemine geçiyoruz..

İlk başta ana proje dosyamıza..
http://tinypaste.com/5da1e9

Yukarıdaki Kod örnek koddur ben label nesneme programınız cracklandı yazdım siz böyle yazmassınız da direk close diyip programdan çıkabilirsiniz programın craclandığını algıladığı zaman..

Şimdi geldi ana programımızın crc numarasını dll dosyama yazmaya .delphide File – new – other menüsünden dll wizart kutusunu seçiyoruz. karşımıza çıkan kod sayfasını aşağıdaki kod ile değiştiriyoruz.
2.Kod
http://tinypaste.com/53868f


if HextL(CRC) = ’6A97568C’ Then

Bu koddaki 6A97568C Numaraya Dikkat edelim.. nedir bu numara ana Dosyamızın crc numarası.. ana dosyamız derken dll dosyamızı kasdetmiyorum proje dosyamızın son hali olan exe sini kastediyorum. tüm proje bittikten sonra ayrı bir projede dll dosyamızı yaratıp yukarıdaki kodları yazıyoruz. ve kaydediyoruz delphi projesi olarak ve project menüsünde build all project e tıklatp dll uzantılı dosyamızı yaratıyoruz.
şimdi biz burada ne yaptık. dll dosyamızın içine ana proje dosyamız olan dosyanın crc numarasını gömdük ve program çalışr çalışmaz kontrol edecek kendisinin crc numarası ile dll aynımı ..craclanmadıysa aynı olacak.cracklanırsa değişmiş olacak ve ana programda bunu hemen yakalayıo gerekli işlemleri yapacaz.

Yapılacak İşlemler : (Tüm Proje Tamamlandığı zaman)
1-Ana dosyamıza 1.kodları yazıyoruz.derliyoruz derledikten sonra birdaha derlemiyelim ki crc numarası değişmesim
2 -Dll Dosyamıza Ana Projemizin Dll Numarasını yazıyoruz.

bu kadar

not : şimdi aklınızdan geçiyordur kırılmayan program mı var mesut efendi : biz yine gerektiği kadar koruma koyalım ki varsın kırılsın..
ama isterseniz herhangi bir paketleme programı ile dll dosyamızı paketleyebilirsiniz kırılmasını güçleştirmek için. dll dosyamızı diyorum ana dosyayı değil ana dosyayı paketlerseniz crc numarası değişir iş yatar ana programı da paketlemek isterseniz önce ana programı paketleyin crc numarasını alın dll ye gömün ondan sonra olur…

Örnek Proje Dosyamı ve programınızı Crc sini almak için program da upload ettim indirip deneyebilirsiniz.
Kolay gelsin..

http://www.fileserve.com/file/h4XpxRz

Alıntı :
http://www.mesutdemirci.com/delphi-ile- ... masi-koyma

Cevapla