Programımızı cracker lardan Koruma (Yeni Yöntem)

Yazdığınız makaleleri ve üyelerimizin işine yarayacağını düşündüğünüz kodlarınızı gönderebilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
mudipasa
Üye

Programımızı cracker lardan Koruma (Yeni Yöntem)

Mesaj gönderen mudipasa »

S.A. sayın delphi arkadaşlar. bir süredir programın cracklenmemesi için araştırmalar ve forumdaki arkadaşlardan bilgiler aldım. sonuç itibariyle değişik bir yöntem geliştirdim. Yöntemi açıklıyorum ;
Yöntem çalışma zamanında kod yazıp işlemekle oluyor. Allah husonet arkadaşımızdan razı olsun fikir ilhamım oldu. tabi bu arada işin sırrı kodları saklamakta bunuda kendime göre bir yazı şifreleme(encode) yöntemi geliştirip o yazıyı decode ediyor ve kullanıyorum. geliştirdiğim şifreleme bazı crackçi arkadaşların kullandığı XOR vs. yöntemle çözülebilirmi bilmem ama çözülecek olsa bile o kadar uzun yazının ne kadar süreceğini tahmin edebiliyorum. çalışma zamanında olan kodlar olduğu için asm de değiştirilip compile edilebileceğini zannetmiyorum. Çalışma zamanındaki kodlarla karşılaştıracağımız bilgileri bir veritabanına aynı şifreleme yöntemi ile kuruluşta programcı tarafında yazarız. kullanılan database i de çalışma zamanındaki kodlarla oluşturur ve program kb tınıda kullanırsak bana göre crackcilerin işini zorlaştırmış oluruz.

Kod: Tümünü seç

www.muratdişikırık.com.tr
ikutluay
Üye

Re: Programımızı cracker lardan Koruma (Yeni Yöntem)

Mesaj gönderen ikutluay »

Makale bu mu ?
Kişi odur ki, koyar dünyada bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser./Muhammed Hadimi
http://www.ibrahimkutluay.net
http://www.ibrahimkutluay.net/blog
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sabanakman »

Biz buna ipucu diyelim :).
Şaban Şahin AKMAN
Üye

[quote="ikutluay"]Makale bu mu ?[/quote]

Hayır. Şu an örnek üzerinde düzenlemeler yapıyorum. sabanakman arkadaşımızın dediği gibi ipucu olarak kabul edebilirsin. ama ne yazık ki öyle bir bölüm olmadığı için buraya yazdık. :D inşallah bugünlerde makaleyi örnekle geliştirecem. ama sen biraz uğraş takılırsan cevaplarım.

Kullanıcı avatarı
hi_selamlar
Üye

Mesaj gönderen hi_selamlar »

S.A.

sabırsızlıkla makaleni ve ÖRNEĞİNİ bekliyoruz.
Herkes cahildir, bazi konularda.
Kullanıcı avatarı
mudipasa
Üye

S.A. arkadaşlar örneği program olarak vermek isterdim ama biraz yoğunum. bu nedenle daha ayrıntılı bir şekilde kodları veriyorum. uğraşıpta takılan olursa zaman zaman cevaplarım. ilk önce bir procedure oluşturalım :
[code]
procedure Tdm.kodisle;
var
Fssrp : TFsScript;
Str1: String;
begin
str1 := Memo1.Text;
Fssrp := TFsScript.Create(self);
Fssrp.Lines.Clear;
Fssrp.Parent := fsGlobalUnit;
Fssrp.AddClass(TTable,'hesap');
Fssrp.AddObject('hesap',hesap);
Fssrp.Lines.Add(str1);
Fssrp.Compile;
Fssrp.Execute;
end;
[/code]

daha sonra Memo1 deki yazımızda
[code]
var
m : Integer;
begin
if hesap.Fields[0].AsString <> 'karşılaştımak istediğiniz bilgi' then
begin
m:= 0;
Repeat
m := 0;
Until m > 3;
end;
end.
[/code]
ben burda çıkmaz bir döngü kullandım ve böylece programı kilitledim. başka bir forumda arkadaşımız benim call olayımı devre dışı bırakıp geçmiş ama yöntemimi kırmamış gözüküyor. memo1 ye yazılan kodlar eğer programın tabanını oluşturuyorsa program hiçbir şekilde başlamaz. bunun bana göre avantajı anlık çalışan bir kod olduğu için disambler v.b. programlarla değiştirilip compile edilemez. birde tablenizdeki tezt bilgi ile memo1 deki yazıyı kendinize göre şifrelerseniz işleri bayağı bir zorlaşır. Dede vb programlarla exenizi decompile ettkilerinde yazınız görseler bile çözmek gerekecek. bunun için
[code]str1:=Memo1.Text;[/code] yerine
[code]str1:=sifrecoz(Memo1.Text);[/code] ve
[code]if hesap.Fields[0].AsString <> 'karşılaştımak istediğiniz bilgi' then[/code] yerine
[code]if sifrecoz(hesap.Fields[0].AsString) <> 'karşılaştımak istediğiniz bilgi' then[/code] yazmamız gerekir. bu arada Memo1 de var dan önce
sifrecoz procedure mizide tanımlamamız gerekir. yani en üste ;
[code]
Function sifrecoz....
begin
...
...
...
end;
[/code]
olayı birde abartmak istersek bir ek yöntem daha var. Buda Memo1 kullanmayıpta yazımızı anlaşılmayacak şekilde form larımızda gizlemek.
inşallah yeterince açıklayıcı olmuşumdur. ben yöntemimden gayet memnunum. kolay gelsin.

cozturk
Üye

Mesaj gönderen cozturk »

TFsScript, nedir uses ?
Kullanıcı avatarı
mudipasa
Üye

[quote="cozturk"]TFsScript, nedir uses ?[/quote]

FastReport un FastScript sekmesinde bunu bulabilirsin. Kodlarınızın bulunduğu formun üzerine (ki bu DataModule de olabilir) fsScript, fsPascal nesnlerinden yerleştirin. daha sonra kullanacağınız veri tabanına göre yine bu sekmeden ilgili nesneleride yerleştirin.