SQL de aktif kullanıcı listesi

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
SieS
Üye

SQL de aktif kullanıcı listesi

Mesaj gönderen SieS »

Merhaba Arkadaşlar

Sizlerden öğrendiklerim sayesinde bir programı firebird e dönüştürdüm sonunda bugün itibariylede kullanıma açtım sabah bazı problemler çıktı ama çok şükür onlarıda hallettim .
Şimdi sıra geldi kullanıcı tanımlama ve hakların verilmesine onun içinde bazı örnek programlar buldum. Sizlerden öğrenmek istediğim aktif kullanıcların listesini komut yazarak nasıl alabilirim.
Tanımlı 10 tane kullanıcım var ama herzaman herpsi aktif olmuyor bana baktığım andaki aktif kullanıcıların isimleri lazım...
Şimdiden teşekkür ederim.
Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Ben kullanmadim ama buldugum cevap su ki: Bu isi Delphi ile gelen (Galiba 6 ile) TIBDatabaseInfo componenti ile yapabiliyormussunuz.

Diger bir yol ise daha karmaşık olmakla birlikte Interbase services API'lerini kullanarak yapmak oldugu soyleniyor. Bu konu ile ilgili detay bilgi bakilmasi tavsiye edilen yer: "InterBase API Guide", chapter 12, "Working With Services".

Kolay gelsin.....