Firebird iis Hatası

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Siderit
Üye

Firebird iis Hatası

Mesaj gönderen Siderit »

Merhaba Asp.core2.1 ile basit bir uygulama yaptım uygulamanın veri tabanı Firebird uygulama kendi üzerinde sağlık bir şekilde çalışıyor uygulamayı derledikten sonra bile uygulama exe çalıştırdığımda kendi içerisinde oluşan http://localhost:5000 bile düzgün bir biçimde çalışıyor ama İİS ortamına aldığımda uygulama açılıyor veri tabanı ile ilgili bir işlem yapmak istediğimde http 500 hatası alıyorum daha önce bu durumu çözüme ulaştırmış biri varsa yardımcı olabilir mi. Çok teşekkürler kolay gelsin iyi çalışmalar.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: Firebird iis Hatası

Mesaj gönderen mkysoft »

iis'de hata loglama ayarını açarsanız hata detayına log dosyalarında görebilirsiniz. öuhtemelen yetki hatası hatasıdır. varsayılan iis kullanıcının bir çok yere erişimi olmuyor.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

büyük bir olasılıkla yetkilndirmeler ile ilgili hata alırsın. Programfiles altına kurulu firebird mesela. yetkilendirmeleri kontrol edin.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Siderit
Üye

Mesaj gönderen Siderit »

Merhaba Cvp 'lar için Teşekkürler Dosya yetkileri ihtimali ile ilgili bir değişiklik yapmadım (yazımdan önce yetkileri vermiştim) web programı açılış esnasında bir döngüde bir çok kez veri tabanına bağlanıp tablodan veri alıyordum ve bu bir şekilde 500 hatası vermesine sebep oluyordu (ayrıntıyı bilmiyorum) kodu tekrar derledim bir defada veriyi web sayfasına yansıtınca sorunum kalmadı şu an sorunum başka iis üzerinde siteye aynı anda 5-6 istek gelirse yine 500 hatasına düşüyor iis üzerindeki uygulama havuzunda yer alan uygulama ayarlarını değiştirerek verim alabileceğime inanıyorum orada En fazla çalışan işlem sayısı gibi ayarlar var. Kolay gelsin iyi çalışmalar.