Firebird ve işletim sistemleri

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
AfterPost
Üye

Firebird ve işletim sistemleri

Mesaj gönderen AfterPost »

Değerli delphi dostları;
Örnegin ,Firebird-2.5.3 (32 bit) tüm işletim sistemlerine sorunsuz kurulabilir mi ? Win7 ye sorunsuz kuruldu fakat xp,8 vb de sorun olabilir mi?
sorun olursa, ek olarak hangi yazılımı kurmamız gerekli?
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: Firebird ve işletim sistemleri

Mesaj gönderen freeman35 »

tüm işletim sistemlerine sorunsuz kurulabilir mi ?
bu soru yanlış. Ben direk linux ve osx olarak algılıyorum. Ayrıca 2.5.4 ü kullan, (kısa zamanda 2.5.5 yayınlanacak) unique alanlarla ilgili bir bug düzeltilmişti.
Windows 10 için resmi bir açıklama yoktur, çünkü 2.5.3 yayınlandığında yoktu. Ama teorik olarak sorunsuz çalışması lazım.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Re: Firebird ve işletim sistemleri

Mesaj gönderen greenegitim »

2.5.4 windows 10 da bir sorun yok ayrıca xp >> windows10 a kadar işletim sistemlerinde bir sıkıntıya rastlamadım 2.5.4 sürümü için söylüyorum bunu linux dağıtımları ve mac için bir şey diyemem test etmek lazım bu zamana kadar yaşadığım tek sorun sistem geri yükleme yaptığında kullanıcı firebird service çalışır durumda görünse dahi çalışmıyordu unistall edilemiyordu manuel görev yöneticisinden durdurup yeniden yükle kaldır yaparak çözüyordum program files daki dosyaları silmek te dahil.
ek bilgi eğer veritabanı dosyanızın uzantısı GDB ise sistem geri yükleme yapıldığında bilgilerde geri yükleme tarihine dönüyor GDB dosyaları windows tarafından sistem dosyası olarak algılanıyor.
Mücadele güzelleştirir!