Firebird parola uzunluğu

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
veliadiguzel
Üye
İletişim:

Firebird parola uzunluğu

Mesaj gönderen veliadiguzel »

S.a.

İlginç bir şey başıma geldi sonradan biraz araştırma ile buldum ama sanırım çözümü yok.(şimdilik)

Firebird parolası 8 karakter uzunluğunda fazlası görmezden geliniyor şöyleki bizim arkadaşlar Parola112 Parola113 gibi paraolalar belirlemişler ikisnide kabul ediyor sistem :)
Veli ADIGÜZEL
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Re: Firebird parola uzunluğu

Mesaj gönderen mrmarman »

Sadece bir fikir...

Bu parolala kullanımını sizin projeniz aracılığıyla yapıyorsanız, yani firebird manager vb. özel kişiler dışında kullanan yoksa, parolaları MD5'leyip ilk 8 karakterini kırparak alırsanız büyük oranda işiniz görülecektir diye değerlendiriyorum. Bir karakter bile değişse sonuç büyük oranda değiştiğinden pişti olma ihtimali oldukça az.

Veya buna benzer özel bir teknik geliştirip bir fonksiyon ile parolaları kısaltarak bilgisayar yakasında kullanmak denenebilir diye değerlendiriyorum. Kullanıcı yine kendi istediği parolayı yazar, projeniz kendi bildiğini okur. Zaten amaç kişinin girdiğinin kodlanmış hali ile veritabanındaki kodlu hallerinin örtüşmesi değil mi ...

Parola112 = "57441b6415ec1904ba4b8f77be5c4a95"
Parola113 = "5ba2a41bba31f222c9b4b856ca86b784"

olduğunu bu linkten kontrol edebilirsiniz.
Kolay gelsin.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
veliadiguzel
Üye
İletişim:

Re: Firebird parola uzunluğu

Mesaj gönderen veliadiguzel »

Teşekkürler.
Veli ADIGÜZEL