Firebird connection reject by remote interface hatası

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
pro_imaj
Kıdemli Üye

Firebird connection reject by remote interface hatası

Mesaj gönderen pro_imaj »

Merhaba;
Windows 8 64 bit te firebird aşağıdak hatayı alıyor sorunun çözümü için birkaç farklı dll yüklenmesi şeklinde yazıyordu nette işlemi yaptığım halde sorun düzelmedi.
http://hizliresim.com/5oVrmR

Yardımlarınızı rica ederim.

İyi alışmalar.
Gün gelecek, dilleri, elleri ve ayakları yapmış oldukları bütün kötülükleri tek tek bildirerek aleyhlerinde şahitlik edecektir. [Nur Suresi 24]

Re: Firebird connection reject by remote interface hatası

Mesaj gönderen freeman35 »

antivirüs blokluyor olabilir, yada yetkilendirmeyle alakalı bir sıkıntı olabilir. 32/64 bit fakı olabilir, registry deki yetki yada key hataları olabilir. Bağlantı kurduktan sonra kesiliyor sanırım, network bağlantısı ise netwotk te sıkıntı olabilir.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Kullanıcı avatarı
mcuyan
Üye

Mesaj gönderen mcuyan »

selamlar
aynı sorunu birkaç gün önce yaşadım.

Sorun: dll dosyasının değişmesinden olduğunu anladım. bunu ya virüs değiştirmiş yada antivirüs programı bir engelleme koymuştu. FBird yada Win yeniden kurarsanız büyük ihtimalle sorununuz çözülür.

Not: Bu arada Win7 yada Win8 kullanıyor iseniz:
"Den.Masası->Yönetimsel Araçlar->Gelişmiş Güvenlik ile birlikte Windows Güvenlik Duvarı"
bölümüne girip
"gelen ve giden" kurallarından "3050-3051" portlarına izin vermelisiniz.
M.Cihan UYAN
SNC Tech&Soft
omurolmez
Üye

Mesaj gönderen omurolmez »

Delphi XE4 kurduktan sonra karşılaştım bu hatayla. Farkettim ki kurulum <system32> altına interbase 'e ait gds32.dll kopyalamış ve benim programım ile aynı dizinde firebird e ait gds32.dll olduğu halde; <system32> altındaki gd32.dll nin önceliği yüksek !
Ömür Ölmez