Timestamp veri tipinde gün farkı bulma...

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
baloglurecep
Üye
İletişim:

Timestamp veri tipinde gün farkı bulma...

Mesaj gönderen baloglurecep »

Arkadaşlar selamlar... TIMESTAMP veri tipi alanında tarih bilgisi var. Ben bu tarih bilgisine bakarak sorgunun yapıldığı tarihi baz alarak aradaki gün farkını bulmayı istiyorum. Yalnız date tipinde tam sayılı rakam getirirken timestamp veri tipinde ondalıklı sayı geliyor. Veri tipini değiştirmeden bu işlemi yapabilir miyim?

date veri tipinde şöyle kullanıyorum........current_field.date;.......................dönen sonuç: 15
timestamp veri tipinde ise...................current_timestamp-field.date;.........dönen sonuç : 14,65478 gibi...

Ben bu veri tipinde de tam sayılı rakam almak istiyorum.

Kolay gelsin.
anemos
Üye

Re: Timestamp veri tipinde gün farkı bulma...

Mesaj gönderen anemos »

Round fonksiyonu kullansanız olmuyor mu? Yukardaki ondalık sayı yuvarlma sonrası 15 oluyor zaten.
baloglurecep
Üye
İletişim:

Re: Timestamp veri tipinde gün farkı bulma...(Sorun Çözüldü)

Mesaj gönderen baloglurecep »

Selamlar Arkadaşlar... Sorunu veri tipini değiştirerek çözdüm. (timetamptan data türüne çevirdim.) Bu şekilde istemiyordum ancak çözüm bulamayınca bildiğim yoldan gittim. Acaba timestamp veri tipinin özel kullanımları içerisinde benim sorunuma çözüm bulabilir miyim diye foruma sormuştum. Herkese teşekkürler...
cecihan
Üye
İletişim:

Re: Timestamp veri tipinde gün farkı bulma...

Mesaj gönderen cecihan »

select (cast(geltarih as date)-cast(gittarih as date)) as sonuç from... gibi bir sorgu işinizi görmezmiydi.