Data Sette Bişenindeki Parasal Alan Özellikleri Değiştirmek

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
baloglurecep
Üye
İletişim:

Data Sette Bişenindeki Parasal Alan Özellikleri Değiştirmek

Mesaj gönderen baloglurecep »

Arkadaşlar herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Bitmiş, uzun zamandır kullanılan bir projemde (çok sayıda kullanıcısı olan) parasal alan içeren tüm kompanentlerin desimal hane sayısını ve formatını tamamen kullanıcı bazlı ayara göre değiştirmek istiyorum. (max 4) Bunun için her formu creat ederken kullanılan parasal kompanelteri sınıflarına göre tespit edip desimalleri değiştireceğim. Bu kısım kolay. Sormak istediğim ise;

1-Her forma bu kodu yazana kadar(100 civarı form var) ayarlar formu creat edilirken projenin tümünde kullanılan parasal editlerin bu özelliklerini değiştirebilir miyim?
2-Datamodul nesnesindeki datasetlerin (parasal alan tanımlı olanları) parasal tanımlı olan fieldlerini bulup bu fieldlerin formatını yine ayarlarda belirlenen şekilde nasıl belirtebilirim. (Tüm datasetlerin tüm fieldleri kontrol edilecek parasal olanlar tespit edilip onlar düzenlenecek)

Firebird veri tabanı kullanıyorum. Parasal alan decimal kısmı 4 olarak tanımlı ancak proje içinde bir form hariç tümünde 2 olarak formatlı. Ben kullanıcların isteğine göre 2,3 yada 4 hane belirlesin, bu belirlemeye göre de kullanılan her parasal bileşen ve dataset fieldleri ve dbgirid nesnesindeki parasal alanlar bu formata uysun istiyorum. Bu konuda önerilerinizi bekliyor saygılarımı sunuyorum.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Re: Data Sette Bişenindeki Parasal Alan Özellikleri Değiştir

Mesaj gönderen rsimsek »

Rica ederim, faydamız olmuşsa ne mutlu. :)
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!