Firebird windows versiyonları

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
White Rose
Üye
İletişim:

Firebird windows versiyonları

Mesaj gönderen White Rose »

S.A.

Arkadaşlar 64 bit windowsta Firebird 32 ile Firebird 64 bit kullanmak arasında ne gibi bir fark vardır.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Re: Firebird windows versiyonları

Mesaj gönderen mussimsek »

A.S.

http://www.ibprovider.com/eng/documenta ... 4_bit.html

64 bit daha performanslı çalışır. Limitleri biraz daha yüksektir, ram gibi mesela. 64 bit daha fazla ram destekler. Eğerki imkanınız varsa 64 bit kullanın.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
White Rose
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen White Rose »

Bende soruma bir cevap daha geldi sandım :)
Kullanıcı avatarı
Kuri_YJ
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Kuri_YJ »

Mustafa'm Admin'im zaten yanıtı vermiş :) O yüzden gerek kalmadı. En büyük avantajı RAM'i dibine kadar kullanabilirsiniz ve 64 Bit İşlemciler ile 64 Bit İşletim sisteminde, 64 Bit kodlanmış bir uygulama, 32 bitlik uygulamadan çok daha performanslı çalışır.
Kuri Yalnız Jedi
Harbi Özgürlük İçin Pisi http://www.pisilinux.org/
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Aslında kullanılan proje ve veri tabanına bağlı olarak buna karar vermek lazım. 2003 Server veya 32 bit Xp/W7/8 de 4 GB altında bellekle işi çözebiliyorsak hiç 64 bite gerek yok. Veri tabanı ve veri trafiği 32bit in adresleyebildiği 3,25 GB bellekle çözülemeyecekse 6, 8 GB veya üzerleri için tabi ki 64 bit OS ve 64 bit veri tabanı motoru. Yine söylüyorum, OS 64 bit olsa bile proje/uygulama çapına göre 32 bit firebird yeterli olabilir. Sonuçta gerekmediği halde 64 bit adreslemeden dolayı veri tabanında fazladan şişmeye sebep olabilecektir.
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!