SQL Explorer

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
SieS
Üye

SQL Explorer

Mesaj gönderen SieS »

Merhaba ..

Database de bulunan tabloları Dephi ile birlikte gelen SQL explorer ile açıp işlem yapabiliyorum fakat TARIH alanlarında aşağıdaki hatayı veriyor

General SQL Error
Column Unknown
Client SQL dialect 1 does not support reference to DATE datatypr

anladığım kadarıyla SQL dilaect kodunu 3 vermem gerekiyo ama SQL explorer üzerinde bunu nerden değiştireceğimi bulamadım :oops:

Şimdiden teşekkür ederim .

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Oncelikle hangi veritabanini kullaniyorsunuz? Bir de islem yapmaktan kastiniz veri girisi mi yoksa tablolarin yapilarinda oynama mi (Alan ekleme cikarma trigger, stored procedure yazma vs..)

Ben interbase kullanirken ve SQL Explorer ile stored procedure yazarken DATE olarak verdigim alan tipleri icin boyle bir hata aliyordum. Veri tipi olarak DATE yerine TIMESTAMP yazarak bu hatayi asiyordum.
SieS
Üye

Mesaj gönderen SieS »

database olarak firebird kullanıyorum işlem değilde mesela database içinde siparis tablom var ve bu tablo içerisinde tarih alanım var

bu tabloya tıkladığım zaman yukardaki hatayı veriyo

söylediğiniz gibi timestamp yaptım hata vermedi ama içinde bilgi olan tabloları tipini değiştirmiyor.

SQL dialect 3 yapabilsem sorun halolacak gibi geliyor.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

IBConsole'dan değiştirebilirsiniz (veya kullandığınız yönetim programından). Veritabanına sağ tıklatın ve properties deyin. General kısmında geçin. Database Dialect'i 3 seçin ve OK'leyin.

Kolay gelsin.