40 bilgisayar için Firebird sorun çıkarır mı ?

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
sako
Üye

40 bilgisayar için Firebird sorun çıkarır mı ?

Mesaj gönderen sako »

aynı yerel ağ üzerinde 40 bilgisayardan tek bir veritabanına bağlansam Firebird sorun çıkarır mı ?
DOĞUNUN SINIR TAŞI ERZURUM'UN DADAŞ'I
EFE'Sİ VAR İZMİR'İN EĞİLMEZ TÜRK' ÜN BAŞI
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: 40 bilgisayar için Firebird sorun çıkarır mı ?

Mesaj gönderen freeman35 »

FireBird sorun çıkartmaz donanım sağlam olduktan sonra firebird çalışır.Ama tasarımını iyi yapmalısın.Transactionları ve aynı anda aynı table a erişimleri iyi tasarlamalısın
kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
sako
Üye

Mesaj gönderen sako »

hocam biraz daha açabilirmisin acaba. Mesela ben 4-5 bilgisayarın bulunduğu bir ağda 30.000 kayıtla firebirdde sorun şu an sorun yaşamıyorum. Ama 40 bilgisayar için nasıl olur bilmiyorum denemek mi lazım yoksa :)
DOĞUNUN SINIR TAŞI ERZURUM'UN DADAŞ'I
EFE'Sİ VAR İZMİR'İN EĞİLMEZ TÜRK' ÜN BAŞI
meron06
Üye

Mesaj gönderen meron06 »

40 bilgisayar sorun çıkarmaz.size bi örnek vereyim şuan 5 ülkenin kurumu tarafından ortak kullanılan bi projemiz var ,web servis ve web uygulamaları aynı veri tabanı üzerinden çalışıyor.2 yıldır performans vb. hiç sorun yaşamadık.db boyutuda 5 gb.tasarım iyi olduktan sonra client sayısının hiçbir önemi yok.
Ali Erdoğan
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Ali Erdoğan »

Bilgisayar sayısından ziyade verilerin boyutu önemli. Burada sıkıntı yaratacak olan Firebird veya başka bir veri tabanı değil senin mimarin olur genelde. Ağda çok veri gidip gelecekse uzak masaüstü bağlantısı kullanman mantıklı olur örneğin.