Delpi 2006 ve Firebird ile master-detail bağlantı sorunu ???

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
boncapelo
Üye
İletişim:

Delpi 2006 ve Firebird ile master-detail bağlantı sorunu ???

Mesaj gönderen boncapelo »

Selamün aleyküm hocalarım...
Delphi 2006 ve Firebird ile master-detail bağlantı yapmaya çalışıyorum...bu işte yeniyim onuda söyliyim baştan.ibexpert ile tabloları oluşturdum delphi 7 için bi kitapda anlatıyordu delphi 2006 da aynen harfi harfine yaptım fakat son adım olan ibtable master fields bölüme tıkladığımda açılması gereken pencere açılmıyor birsürü şey denedim fakat birtürlü o pencereyi açamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim...
Saygılar...
Allah yardımcınız olsun...
..::ÖzSoft Computer Land & NetCity Internet Cafe::..
loxka
Üye

Mesaj gönderen loxka »

Detail tablonun MasterSource'ü Master tablonun Datasource olacak. Eğer VT tarafında master detail ilişkisini düzgün tanımladıysanız tabi.
Bu muazzam programın içinde ben neyim?, sadece bir label..
boncapelo
Üye
İletişim:

evet mastersource kısmı oyle zaten.olmuyor yani denemediğim şey kalmadı.master ve detail tablonun pk veya uniq kısımlarında sorun olabilir.
bide bağlantıyı hangi alan ile kurmalıyım kitap da iki tabloyada adı alanı koymuş ve bunları birbirine bağlamış sizce bu doğru bi mantık mı?
boncapelo
Üye
İletişim:

50 kişi konuya bakmış tek bir cevap var :cry: .yardım edecek kimse yok mu bana sayın hocalarım lütfen yardım yanlış bi sorumu sordum yanlış bi şey mi yaptım die düşünmeye başladım doğrusu...
Saygılar...
Allah Yardımcınız Olsun...
boncapelo
Üye
İletişim:

bu arada yaptıklarımın aynısını delphi 7 de yaptım oluyor sorun çıkmıyor delphi 2006 böle bi hata yapmaz sanırım hata bendedir ama nerededir..??
Saygılar...
Allah Yardımcınız Olsun...