interbase ile yazılan programı makinaya kurmak

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
kadird35
Üye

interbase ile yazılan programı makinaya kurmak

Mesaj gönderen kadird35 »

s.a. değerli hocalarım ve arkadaşlar.
ibexpert programı ile interbase 6.5 dosyası oluşturdum ve bu dosyayı kullanarak programımı delphi 7 de yapıyorum. işyerimdeki makinada tahminime göre interbase in daha önceki sürümü kurulu "nasıl öğreneceğimi bilmiyorum" şimdi ben yazdığım programı exe dosya halinde işyerimdeki makinaya kopyalasam ve belirlediğim klasöre de data dosyasını atsam çalışırmı "c:\bordro\prg.exe ve c:\bordro\data\bordro.gdb olarak". ve birde interbase kurulu lmayan bir makinaya interbase i nasıl kurarım hangi dosyaları atmam gerekir. installshield ile setup dosyası oluşturmam gerekirmi. yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
gkimirti
Admin

Mesaj gönderen gkimirti »

Firebird forumunu ve bilhassa sabit baslıkları (Firebird nedir?) okumanı siddetle tavsiye ederim... O zaman interbase nerden gelmis Firebird ne yermis anlayacaksın
ÜŞENME,ERTELEME,VAZGEÇME
Kullanıcı avatarı
Kuri_YJ
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Kuri_YJ »

Selamlar,

Bu konu ile ilgili olarak sanırım ya makalelerde yada download kısmında Interbase Sessiz Kurulum ve Innosetup ile FB/IB Kurulumuna ilişkin programlar mevcut. İncelerseniz bulacaksınız.

Ayrıca Interbase'de yada FB'de OSD (OnDiskStructure'ı na bağlı olarak) Eğer üst versiyonda oluşturduysanız daha alt versiyonlarda kullanamamanız olası bir ihtimal, ama tam tersi yani önceki sürümlerde oluşturulmuş bir GDB veya FDB Dosyası daha üst sürümlerde problemsiz olarak kullanılacaktır.

Zaten IBve FB'yi diğer birçok veritabannından ayıran önemli bir özellik te budur.

Kolay Gelsin

Not : FB/IB Hakkında Gökmenin hazırladığı bir kurulum da olması lazım !...
Kuri Yalnız Jedi
Harbi Özgürlük İçin Pisi http://www.pisilinux.org/