Delphi 7 - Kendi Yaptığım Bir Kaç Araç

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
badkursat
Üye

Delphi 7 - Kendi Yaptığım Bir Kaç Araç

Mesaj gönderen badkursat »

Delphi 7 de kendi yaptığım bir kaç araç.
Kullanmak için öncelikle bpl dosyasını indirdikten sonra aşağıdaki adrese kopyalayın
Resim

Resim

Delphi ekranından paket yükle kısmından bpl dosyasını ekleyin ve tamam diyin artık kullanabilirsiniz.
Resim

Kısa Açıklamalası
İçinde 3 adet araç vardır. Bunlar :
1. ClipHisto
2. ADOConCon
3. ProTa

İçerikler :
-ClipHisto
ClipHisto Ctrl + C ye bastığınız herşeyi listeler ama kaydetmez delphi kapatılıdığında yok olurlar
-ADOConCon
ADOConCon AdoConnection ile veritabanına bağlanır ve içindeki tabloları gösterir. Ayrıca tablo içindeki kolonların isimlerini listeli bir şekilde almanızı sağlar. Tekrar tekrar MsSQL le gidip kolonlara bakmak zorunda kalmazsınız.
-ProTa
Projede gelen istek,hata,inceleme gerektirecek şeyler için bir ToDoList görevi görür. Yapacağınız işleri buraya girerek tekrar tekrar ne yapacaktım ben işiyle uğraşmazsınız. Ayrıca kronometre özelliği vardır. Başladığınız bir işte başla butonuna bastığınızda kronometre çalışır. Fakat raporlama aracı yoktur bu araç size bir istatistik vermez. Sadece bir işte geçirdiğiniz zamanı manuel takip edersiniz. Aynı zamanda tabiki durdura basarsanız durdurabilirsiniz. Dinleme özelliği olmadığı için iki ayrı delphi de çalışıyorsanız birbiriyle senkron çalışmaz. Ama delphiyi tekrar kapatıp açarsanız en son değişiklikler gelecektir.
Resim

Resim

Resim

Kısa videosu
https://youtu.be/4A4r29eqqRI

bpl'i indirmek İçin
https://yadi.sk/d/2zSq5nFVmkbji

Kaldırmak içinde tekrar paket yükle kısmından bpl'i seçip remove diyebilirsiniz.

Denenen Versiyonlar
-Delphi 7
En son badkursat tarafından 12 Oca 2016 05:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
cozturk
Üye

Re: Delphi 7 - Kendi Yaptığım Bir Kaç Araç

Mesaj gönderen cozturk »

Açıklama yok. Eklenen(!) resimler görünmüyor.

Bu araçlar ne işe yarar? Niçin indirelim?

"Araç olsun da, ne olursa olsun" diye mi düşünelim?
Kullanıcı avatarı
badkursat
Üye

Saol yorum için. İçeriği değiştirip tekrar güncelledim.
Kullanıcı avatarı
ALUCARD
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ALUCARD »

sadece delphi 7 de mi çalışıyor
diğer versiyonlarda test ettinmi hocam
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
Forumun 365. Üyesi
Hiç Bir Şey İnsan Kadar Yükselemez ve Alçalamaz

Erkan ÇAĞLAR
Kullanıcı avatarı
badkursat
Üye

Diğer versiyonlar bende olmadığı için test etmedim ama çok aykırı şeyler kullanmadım çalışacağını tahmin ediyorum. Denersem eğer denediğim versiyonları buradan güncellemeye çalışacağım.