[YENİ] Crew Yeni Özellikler| Crew Shield (Antivirüs) | Crew Security Center |

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Re: Crew Remote Management | Profesyonel Uzak Masaüstü Projesi [Önizleme] + Tanıtım Videosu Eklendi!

Mesaj gönderen mussimsek »

Üzerinde çok uğraşıldığı belli, profesyonel bir uygulama olmuş. Tebrik ederim.

Çıktığı zaman ben de denemek isterim...

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Re: Crew Remote Management | Profesyonel Uzak Masaüstü Projesi [Önizleme] + Tanıtım Videosu Eklendi!

Mesaj gönderen SimaWB »

Peki adı üstünde "Device Driver" ama ortada Device yok bu uygulamada? Böyle bir durumda sürücü ne işe yarar onu merak etmiştim.
Yanlış anlamadıysam: aslında bir nevi diğer yazılımların bizim yazılımımızla haberleşmesi için alt yapı mı oluşturmuş oluyoruz?
There's no place like 127.0.0.1
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen thelvaci »

SimaWB yazdı:Peki adı üstünde "Device Driver" ama ortada Device yok bu uygulamada? Böyle bir durumda sürücü ne işe yarar onu merak etmiştim.
Yanlış anlamadıysam: aslında bir nevi diğer yazılımların bizim yazılımımızla haberleşmesi için alt yapı mı oluşturmuş oluyoruz?
Bir Device Driver'ın illa fiziksel bir cihaz ile haberleşmesine gerek yok. Software driver'da olabiliyor. Kernel (Ring 0) seviyesindeki inanılmaz erişim ve kullanım imkanları için software driver'lar yazılıyor. Örneğin sysinternals'ın tool'ları da kendi driver'ları ile haberleşip elde ediyor bazı Ring 3'den elde edilemeyen bilgileri. Yada kötü niyetle bakar isek, rootkit'ler genelde software driver olarak karşımıza çıkıyorlar.

Kernel seviyesinde kodlama yaptığınızda; sistem tamamen sizlerin emrine amade ne yapmak isterseniz o oluyor. Sürücü ne işe yarar dediğinizde ise; tamamen sizin hayalgücünüz ile alakalı bir durum. Ne de olsa, kernel'da kodluyorsunuz; her şeye erişim hakkınız var.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

@TugrulHelvacı ve @Mustafa hocam değerli görüşleriniz ve önerileriniz için çook teşekkür ederim.

Gelen giden veri trafiğini şifreledim. Bu konuda daha önce çok ağzım dilim yandı. DeviceControl olayını hiç bilmiyorum. Ama önerdiğin kitabı mutlaka okuyacağım. Şu aralar Muharrem abimin önerdiği TFtp ile uzaktan Image Backup/Restore (PXE) ve Sunucu hakimiyeti konusunda geliştirmeler yapıyorum aslında bu yüzden birazcık geç kaldım. Tek başıma olduğum için vaktim oldukça geliştirmeye devam ediyorum. Allah'ın izni ile en kısa sürede yayına almak istiyorum.

- Aklımda bir proje daha var ama bunu tek başıma yapabilmem pek mümkün görünmüyor. Bu konu hakkında elimde fazlaca bilgi/belge mevcut. Ama takım arkadaşları lazım. Bu konuyu ayrı bir konu olarak forumun sohbet bölümüne açacağım. İnşallah forumdaki hocalarımızın desteğiyle güzel bir proje meydana getirebiliriz.
Resim
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

SimaWB yazdı:Peki adı üstünde "Device Driver" ama ortada Device yok bu uygulamada? Böyle bir durumda sürücü ne işe yarar onu merak etmiştim.
SimaWB hocam. Antivirüsler ve bazı VNC uygulamaları da sanal (Software Driver) kullanmakta. (Mirage Driver http://www.demoforge.com/dfmirage.htm) Virtual Machine'lerde sanal sürücü kullanıp sanal driverlar oluşturmaktalar. (Halbuki ortada bir donanım yok) Buna en güzel örnek sanırım VM'lerin kurulumdan sonra kendi tools yükleme işlemi gösterilebilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Tuğrul Bey ve Gürkan Bey; bilgilendirmeler için teşekkürler.
There's no place like 127.0.0.1
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen thelvaci »

SimaWB yazdı:Tuğrul Bey ve Gürkan Bey; bilgilendirmeler için teşekkürler.
Zaten bildiğinize inandığım hususların tekrarı oldu sanırım Veli bey, bu vesile ile teşekküre değecek bir şey yok kanımca.
Kullanıcı avatarı
ALUCARD
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ALUCARD »

keşke ücretsiz deneyebileceğimiz bir sürümü olsa
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
Forumun 365. Üyesi
Hiç Bir Şey İnsan Kadar Yükselemez ve Alçalamaz

Erkan ÇAĞLAR
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

ALUCARD yazdı:keşke ücretsiz deneyebileceğimiz bir sürümü olsa
Olacak merak etmeyin. Ama bitirmek için çabalıyorum. Yeni ekranlar ve yeni bir video ekledim. İnşallah bittiği gün bu foruma özel bir şeyler yapacağım.

İyi çalışmalar.
Resim
Kullanıcı avatarı
ender_arslanturk
Kıdemli Üye

Re: Crew Yeni Özellikler| Crew Shield (Antivirüs) | Yeni Video ve Ekranlar Eklendi!

Mesaj gönderen ender_arslanturk »

Bu Ümmet'in envanterine bir eser kazandırdığın için Allah Senden de razı olsun Kardeş.

Eserin çok güzel olmuş. Eserin uluslararası olarak tanıtılabilir. Ayrıca Türkçesi de olsa iyi olur:)
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Re: Crew Yeni Özellikler| Crew Shield (Antivirüs) | Yeni Video ve Ekranlar Eklendi!

Mesaj gönderen G.Arkas »

ender_arslanturk yazdı:Bu Ümmet'in envanterine bir eser kazandırdığın için Allah Senden de razı olsun Kardeş.

Eserin çok güzel olmuş. Eserin uluslararası olarak tanıtılabilir. Ayrıca Türkçesi de olsa iyi olur:)
Hocam teşekkür ederim. Değerli yorumların için de Allah senden razı olsun. İnşAllah bittiğinde sizlerin de desteğiyle iyi bir yerlere getirebileceğiz bu uygulamayı.

Not: Türkçe sürümü olacak İnşAllah.
Resim