Kodbank V2.0

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
alicilin
Üye
İletişim:

Kodbank V2.0

Mesaj gönderen alicilin »

Merhaba arkadaşlar. Delphide yeniyim. Kendimi geliştirmek için herkesin yaptığı gibi bende bir uygulama yapayım dedim. Aklıma İlk gelen uygulama kodbank oldu. Çünkü yeni öğrendiğim kodları unutmak kötü oluyordu. Ahım şahım olmasa da bir kodbank uygulaması yaptım. Uygulamayı (delphi , json, php, mysql, sqlite) ile yazdım. Uygulamanın çalışma mantığı;

Siz uygulamaya kayıt oluyorsunuz. Kodlarınızı ekliyorsunuz. Gerek duyduğunuzda açıp bakıyorsunuz. Uygulama bu kodları ortak havuzda topluyor. (herkesin eklediği kodlar ortak havuza gönderiliyor) ve size bir kod gerek olduğunda ve bulamadığınızda havuzda ara seçeneği ile kod arayabiliyorsunuz. bulduğunuz kodları kendi yerel kodlarınıza ekleyebiliyorsunuz. Mantık güzel ama uygulama okadar da güzel olmadı. Çünkü renklendirme gibi çok önemli bir özellik yok programda.
Synedit kullanmak istedim fakat xe6 da hata verdi. Bende standart dbmemo kullandım. Uygulamanın veritabanı sqlite dir. Geliştirmek için component önerilerinizi bekliyorum.

İndirme linki: http://www.alifiratguler.com.tr/program ... k-v20.html
Önemli olan bilip bilmemek değil. Öğrenebilecek kapasitede olmak