Multi Replacer

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
akdatilla
Üye

Multi Replacer

Mesaj gönderen akdatilla »

Merhaba Arkadaşlar,
Uzun süredir üzerinde çalıştığım bilgi arama ve değiştirme programını(Multi Replacer) http://www.multireplacer.com adresinden yayınladım. İlgili adresden programın demosu yüklenebilmektedir.
Delphici arkadaşların program hakkında öneri ve görüşlerini bekliyorum.
İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
warder
Üye

Re: Multi Replacer

Mesaj gönderen warder »

Yolunuz açık olsun.
Sitenizdeki ekran görüntülerine bakarken takıldığım yeri hemen paylaşayım.
Resimlerdeki formlardan bazılarının Caption unda New Project1 yazıyor.
Demo linki olmadığından deneme şansım olmadı.
Yine ekran görüntülerinden anladığım kadarıyla, bazı formların BorderIcons özelliklerinden
biMaximize = false;
yapmışsınız. Ancak bu durumda windows 8 üzerinde o formları tekrar boyutlandırmak mümkün olduğundan kalmasını istediğiniz form estetiğinizin isteğinizin dışına çıkacağını da söylemek isterim.
Sanırım BorderStyle özelliği ile ilgilenmeniz gerekecek.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
... Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk...
akdatilla
Üye

Mesaj gönderen akdatilla »

Merhaba ,
-Ekran da gördüğünüz New Project1 ifadesi her bir arama işleminin bir proje dosyasına kayıt edilebilmesinden dolayı kullanılmıştır. İlk açılan arama formuna New Project1, 2.sine New Project2 şeklinde otomatik bir başlık verilecektir. Proje dosyası kayıt edildiğinde kayıt ismi ile başlık değişir.
-Demo programını indirmek için, web sitesinde ana sayfasının en altında bir downnload butonu eklemiştim. Acaba bunun yerine sayfanın üst kısmında biryere mi koymam gerekirdi?
-Daha önce windowsun DPI değerini değiştirerek bazı formların bozulduğunu tespit ettim, bununla ilgili değişikliği yaptım ancak bunu bir sürüm olarak yayınlamadım.
Yakın bir zamanda yayınlamayı düşünüyorum (Güncellemeleri çok sık yayınlamak istemiyorum). Ancak başka bir sorun daha varsa bunuda yazarsanız sevinirim.
Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
sadettinpolat
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen sadettinpolat »

hayirli olsun , guzel bir uygulama insallah emeklerinizin karsiligini alirsiniz.
"Sevmek, ne zaman vazgececegini bilmektir." dedi, bana.

---
http://sadettinpolat.blogspot.com/