Uzak Bağlantı Sistemi (TeamViewer Türü)

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
multimesut
Üye

Uzak Bağlantı Sistemi (TeamViewer Türü)

Mesaj gönderen multimesut »

İhtiyaç doğrultusunda geliştirmiş olduğum bir sistem. Kullanımı basit ve hızlı. İletişim protokolu Delphi 7 de hazırlandı. Şuanda VNC kullandım max 300kb/sn internet harcıyor. ortalamada 100-50kb/sn ye düşüyor. Kendi arayüzümü bitirince güncellemesi çıkacak. max 150kb/sn ortalamada 50-10kb/sn harcayacak. Güncellemeleri takip edebilirsiniz. Yorum ve düşüncelerinizi bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar :D

http://www.uzakbaglanti.com

Resim
En son multimesut tarafından 17 Oca 2012 10:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Re: Uzak Bağlantı Sistemi (TeamViewer Türü)

Mesaj gönderen greenegitim »

kendi bilgisayarına bağlanma özeliği çok hoş :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mücadele güzelleştirir!
multimesut
Üye

Farklı bir bakış açısı :mrgreen:
cozturk
Üye

Mesaj gönderen cozturk »

Uzak bağlantı programımızı hemen indirmeden önce, ekran görüntüleri ve önemli özelliklerine bir gözatabilsek fena olmazdı. Diğer uzak bağlantı programları yerine niçin bunu kullanalım sorusuna dair bir açıklama iyi olurdu.

Sitesi boş, in cin top oynuyor.

"Trojan mıdır nedir" dedim, indirmedim. Sevmedim.
multimesut
Üye

İlk olumsuz yorum :) Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle dediğinize katılıyorum. Öncelikle hemen bir resim ekliyorum ilk mesajıma. Sonra diğer programlardan ayırt özelliği hızlı ve free ( Kullanım sınırı ) olmaması. En önemliside türk yapımı ve delphi 7 ile geliştirilmiş olması :) Sitesi şuan boş çünkü önce programı geliştirelim sonra sitesi yapılır sonuçta ticari bir program değil ve sadece indirilecek yani site ile işi yok diye düşündüm :) Trojen olup olmadığını online virüs tarama sitelerinden taratabilirsiniz veya kullanan arkadaşlar yorumlarını yazacaktır :) Herkese iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Mesaj gönderen conari »

Pek fazla güven vermiyor, ayrıca sitede yeni bir usersınız. bir kaç yerden güvenoyu almalısınız. :mrgreen:
sonuçta online virüs siteleride herşeyi göremiyor.
Bir kelimenin anlamını öğretsen bile yeter..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

Merhaba;

Program gayet güzel çalışıyor. Herhangi bir illegal hareket göremedim. (Kapanırken gösterilen zorunlu reklam dışında :roll: )

PLibrary.dll kütüphanesi "sunucu1.uzakbaglanti.com" adresi ile SSHTunnel oluşturup, diğer makinaları aynı ağdaymış gibi görmesine ve böylelikle Firewall yada NAT engeline takılmadan haberleşmesini sağlıyor.
PLibrary kütüphanesinde 2 işlem gözüme çarptı. "CikisYap" ve IslemYap".

Hocam SSH için kullandığın component ve tünelleme hakkında makale hazırlarsan bence herkes için çok iyi olur büyük sevaba girersin :lol: Özellikle Delphi ile ilgili kaynak sıkıntısı yaşanırken bu katkınız çok yerinde olacaktır.

İyi çalışmalar. İyi satışlar...
Resim
multimesut
Üye

Merhaba;

Programı beğendiğinize sevindim. Müsait olduğumda tcp protokolünü udp olarakta değiştirmem gerekiyor, ayrıca 3 tuşuna basıldığında ^3 gibi değişik karakter üretiyor onada ufak bir değişiklik yapıp düzelteceğim. Program SSH kullanıyor çünkü bu sayede güvenli veri transveri sağlanıyor ve vürüs koruma programları programı trojen gibi görmemiş oluyor SSH olmadanda Firewal veya NAT kısmına takılmayacaktır. Çünkü kişiden kişi yerine sunucu1.uzakbaglantı daki server programını kullanıyor. Buradaki sunucuya iki clientte bilgi gönderiyor ve sunucu bu bilgileri gerekli portlara geri iletiyor. İnternetteki chat uygulamalarını düşünün 1 server 2 client. Plibrary deki 2 işlem ise id ve parola üretmek için kullanılıyor. Islem yap diyip idler oluşturuluyor çıkışyap diyip idler siliniyor. Kısaca tüm uzakbağlantı programları aynı mantıkta çalışmakta :)
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

Merhaba

Duzeltmek istediginuz bug ile ilgili kucuk bir anektod bildirmek isterim. 3 tusuna bastiginizda cikan karakter numerik klavyede degil ust tuslari kullandiginizda oluyor. TightVnc nin bir bug i sanirim. Bir adet sorum daha olacak musadenizle sunucu tarafinda kendi yazdiginiz bir uygulamami var yoksa tightvnc uygulamasinin server uygulamasi mi calisiyor?
Resim
multimesut
Üye

Merhaba,

Sunucu tarafındada kendi yazdığımız uygulama çalışmaktadır. TightVnc sadece görüntü,dosya aktarımı gibi işlemlerde aracılık ediyor. Bu kısmıda kendimiz yazabilirdik ama hazır yazılmışı varken uğraşmak istemedik açıkcası :) Zaten çoğu program TightVnc kullanmakta sadece bizim gibi açıkca göstermiyor programın içerisine gömüyor o programların ilk sürümlerinden biliyorum :) Dediğim gibi bir chat serverin thread modeli çalışmaktadır. Her kullanıcı ayrı bir thread içerisinde ssh üzerinden paket alıp gönderiyorlar. Evet sorun TightVnc nin ama açık kaynak kodlu olduğu için düzeltilebilir bir sorun. TR klavye uni sinden kaynaklı. Evet üst rakamda çıkıyor sadece. Hatta sorunu düzelttim ama yazılımı güncellemedim. Çünkü TightVnc yi ara güncellemede türkçeleştirmek istiyorum. Programa eklemek veya şöyle şeyler olsa güzel olurdu dediğiniz düşüncelerinize açığız. Dahada güzel hale gelebilecek bir program. Ve testlerimde gayet hızlı çalıştığını gördük. Aktif kullanıcı sayısı 50 nin altına düşmüyor günlük. Toplam destek ise 5000 nin üstünde farklı kullanıcı oluyor. Birde reklam konusuna değinmek istedim malum server türü ücretler bir şekilde karşılanması lazım kimseye yük olmadan özgürce kullanalım diye :) Program 1 dk içinde kapatılabiliyor ama reklama tıklayarak hemen kapatabilirsiniz.

Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

Teşekkür ederim Mesut Bey bilgiler için; Haydi Bismillah bizde başlayım bir çalışmaya :D

İyi çalışmalar.
Resim
mehmetantalya
Üye

Mesaj gönderen mehmetantalya »

programin müşteri tarafını çalıştırmaya kalktığımda "Program Çalışıyor!" messagebox içerisinde uyarısını aliyorum(altta program yükleniyor yazisi geliyor) . "Tamam" butonuna tıklayınca da kendini kapatıyor.
Müşteri tarafını bi turlu calistiramadim.

server tarafındaki programda "menu" seceneginden hakkında kismina tiklayinca hic bisey gelmiyor.
baglanti turleri kisminda "dosyaları yonet" yazisi sonuk gorunuyor hatta okunmuyor bile. sanki bosta bir radiobutton varmis gibi(caption siz)
Simdilik gorebildiklerim bunlar.
multimesut
Üye

*Portable sürümü olan müşteri modülü çalışmıyorsa büyük ihtimal gerekli dosyaları temp klasörüne açamıyordur. Bilgisayarınızda engelleyen birşeyler olabilir.
*Program Çalışıyor! uyarısı son sürümde vermiyor artık. GlobalAddAtom komutu yerine taskta exe arıyor.
*Hakkında kısmına showmessage ile bir ileti koyulacaktır diğer sürümde.
*Bağlantı ayarlarındaki o kısım sönük ise bir nedenden dosya paylaşımı iptal edilemiyor. Bunu kurulum modülündemi denediniz?

(not:yeni sürümde ^3 sorunu giderilmiştir)

Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
warder
Üye

Mesaj gönderen warder »

Download seçenekleri olması talebi artırabilir.
Şu anlamda : exe olarak sunulan downloadların kullanıcı tarafından indirilemediği ortamlar mevcut.
Bu konuda kendi programlarımda çok fazla talep aldım. Sizi de bilgilendirmek isterim.
Yolunuz açık olsun.
... Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk...