SATIN ALMA SİSTEMİ

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
volkancesur
Üye

SATIN ALMA SİSTEMİ

Mesaj gönderen volkancesur »

Arkadaşlar uzun zamandır yayınlamak istediğim programı sizlere sunmak bu güne nasip oldu.
Programı geliştirirken sizlerinde fikirlerini alarak ilerlemek istiyorum.
İşine yarayacak olanlar olursa bu sitedeki kullanıcılara ücretsiz verebilirim.
Selametle ....

http://www.csrteknoloji.com/CSASKur.rar
En son volkancesur tarafından 17 Haz 2013 04:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: SATIN ALMA SİSTEMİ

Mesaj gönderen mkysoft »

Programı kaldırırken Firebird'i kaldırmıyor.

Ürün grupları kısmında ağaç yapısı şeklinde olması daha iyi olur.
Ürün bilgileri çok yetersiz, piyasadaki demosu bulunan programlara bir göz atın.
Kullanıcı avatarı
NewMember
Üye

Mesaj gönderen NewMember »

mkysoft yazdı:Programı kaldırırken Firebird'i kaldırmıyor.
Merakımdan soruyorum zaten kaldırmaması gerekmiyormu yani olması gereken bu değil mi?
Her halde firebirdü kullanan tek sizin programınız olamaz değil mi?
Diğer programlar ne olacak sonra?
orhancc
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen orhancc »

- Ürün tanımları menüsü çalışmıyor
- Yeni teklif eklemeye çalıştığımda firma yoksa boş kayıt yapıyor, aynı şey gruplar ve stoklar için de geçerli
- eksi fiyat teklifi verilebiliyor
- ürün kaydı yaparken null hataları dönüyor
- sol tarafı uzatmaya çalıştığımda aşırı bir yavaşlama oluyor
- Şirket tanımlarında alanlara bilgi girişi yapılamıyor
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

NewMember yazdı:
Merakımdan soruyorum zaten kaldırmaması gerekmiyormu yani olması gereken bu değil mi?
Her halde firebirdü kullanan tek sizin programınız olamaz değil mi?
Diğer programlar ne olacak sonra?
evet başka programlar kullanıyor olabilir, ama sizin programınız kurduğunda kaldırmalı bence.
Kullanıcı avatarı
NewMember
Üye

Mesaj gönderen NewMember »

Yanlış anlaşılmasın amacım polemik değil.Sizinde çok yardımlarınızı gördüm forumda ayrıca.Ama böyle yapmamalısınız.
Bu topiği takip edenler içinde görüş ve kanaat oluşturması amacıyla devam ediyorum yazmaya.

Şimdi siz Firebird kullanan bir program yazdınız ve kullanıcı sizin setupınızı kurdu.Sizin setup programınız Firebird'ü de kurdu.
Sonra da benim programımı kurdu.Firebirdü kurmasına (Zaten kurulu) olduğundan gerek kalmadı.yada setup'ımda gömülüydü ve setup bunu gördü.Ama kullanıcı bunların farkında değil yani benim programımın çalışması için Firebird gerektirdiğinden veya sizin programının uninstall programının Firebird'ü kaldırdığından da.Zaten bunlardan haberdar olmasını bekleyemezsinizde.Bunlardan haberdar olursa oturur kendi programını kendisi yazar.

Sonra sizin programınızı uninstall etti.bu sefer benim programım çalışmayacak.Hadii müşteri bir acele bir telaş vay efendim programın çalışmıyor hata veriyor v.s. v.s.
Şimdi benim suçum günahım ne?
Bunu visual basicle yazılan programlarda biliriz programın çalışması için bazı dll dosyaları gerekir ve bunu setup atar.Kaldırırken bunlarıda kaldırsak yakışık alırmı?Bütün vb ile yazılan programlar tökezler.

Yada windows'un temel taşlarından bir dll kullanan programımız var diyelim.Ama bu dll in yeni bir sürümü programımız için gerekiyor diyelim.Setup programımızla birlikte bu dll in son sürümünü de sisteme register ettik.Haliyle eski sürümün üzerine yazıldı.Programımızı kaldırırken bu dll'i de kaldırırsak ne olacak.Eski sürümü de yok .Yeniisini de biz koyduk giderkende alırım mantığıyla kaldırırsak windowsun bir tuğlasını çekip almış oluruz , sistem sakatlanır ve bence iyi bir şey yapmış olmayız.

Bence program yazarkende kaldırırken de diğer programları ve sistemide düşünmeliyiz.
Bu şekilde davranan yada bu düşüncede olan arkadaşlarımız varsa lütfen kararlarını bir kez daha gözden geçirmelidirler.
Herkese saygılar....
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

İsteyen istediği şekilde yapabilir, bir şey diyemem, tercih meselesi. Kullanıcının bilgisayarını gereksiz dll, veri tabanı uygulamalarıyla şişirmekte başka bir sorun olabilir tabi. Kararı programcıya bırakıyorum.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

kullanıcıya kaldırma aşamasında "Firebird" hakkında olası başka programlar bu uygulamayı kullanıyor olabilir lütfen kontrol edip silme işlkemini onaylayınız tarzında bir uyarı mesajı geçersek bence ikinizc içinde sorun olmaz.

Hayırlı akşamlar.
Resim
volkancesur
Üye

Arkadaşlar biraz geç yazdığım için özür dilerim baya yorum olmuş.
@mkysoft

Ürün grupları kısmında ağaç yapısı şeklinde olması daha iyi olur.
Ürün bilgileri çok yetersiz, piyasadaki demosu bulunan programlara bir göz atın.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Programı güncellemeye devam ediyorum ilk aşamalarını atmıştım internete vakit buldukça eksikleri gidermeye çalışıyorum.
Firebird konusunda @NewMember arkadaşımızın dediğini düşünerek programı kaldırırken Firebird'i kaldırmayı düşünmedim kaldırmayıda düşünmüyorum şuan aslında.
İnşallah geliştirdikçe yorumlarınıza ihtiyacımız olacak.
Saygılar
volkancesur
Üye

G.Arkas yazdı:kullanıcıya kaldırma aşamasında "Firebird" hakkında olası başka programlar bu uygulamayı kullanıyor olabilir lütfen kontrol edip silme işlkemini onaylayınız tarzında bir uyarı mesajı geçersek bence ikinizc içinde sorun olmaz.

Hayırlı akşamlar.
Böyle birşey için bi çalışma yapayım.
Teşekkürler
volkancesur
Üye

orhancc yazdı:- Ürün tanımları menüsü çalışmıyor
- Yeni teklif eklemeye çalıştığımda firma yoksa boş kayıt yapıyor, aynı şey gruplar ve stoklar için de geçerli
- eksi fiyat teklifi verilebiliyor
- ürün kaydı yaparken null hataları dönüyor
- sol tarafı uzatmaya çalıştığımda aşırı bir yavaşlama oluyor
- Şirket tanımlarında alanlara bilgi girişi yapılamıyor
Eleştirilerin için çok teşekkür ediyorum. Programda eksikler olabiliyor bu yüzden sizin yorumlarınızın hepsini program üzerinde düzenleyip geliştirmeye devam edeceğim.
İnşallah bir dahaki versiyonda daha düzenli program hazılayacağım.
Saygılar
volkancesur
Üye

NewMember yazdı:Yanlış anlaşılmasın amacım polemik değil.Sizinde çok yardımlarınızı gördüm forumda ayrıca.Ama böyle yapmamalısınız.
Bu topiği takip edenler içinde görüş ve kanaat oluşturması amacıyla devam ediyorum yazmaya.

Şimdi siz Firebird kullanan bir program yazdınız ve kullanıcı sizin setupınızı kurdu.Sizin setup programınız Firebird'ü de kurdu.
Sonra da benim programımı kurdu.Firebirdü kurmasına (Zaten kurulu) olduğundan gerek kalmadı.yada setup'ımda gömülüydü ve setup bunu gördü.Ama kullanıcı bunların farkında değil yani benim programımın çalışması için Firebird gerektirdiğinden veya sizin programının uninstall programının Firebird'ü kaldırdığından da.Zaten bunlardan haberdar olmasını bekleyemezsinizde.Bunlardan haberdar olursa oturur kendi programını kendisi yazar.

Sonra sizin programınızı uninstall etti.bu sefer benim programım çalışmayacak.Hadii müşteri bir acele bir telaş vay efendim programın çalışmıyor hata veriyor v.s. v.s.
Şimdi benim suçum günahım ne?
Bunu visual basicle yazılan programlarda biliriz programın çalışması için bazı dll dosyaları gerekir ve bunu setup atar.Kaldırırken bunlarıda kaldırsak yakışık alırmı?Bütün vb ile yazılan programlar tökezler.

Yada windows'un temel taşlarından bir dll kullanan programımız var diyelim.Ama bu dll in yeni bir sürümü programımız için gerekiyor diyelim.Setup programımızla birlikte bu dll in son sürümünü de sisteme register ettik.Haliyle eski sürümün üzerine yazıldı.Programımızı kaldırırken bu dll'i de kaldırırsak ne olacak.Eski sürümü de yok .Yeniisini de biz koyduk giderkende alırım mantığıyla kaldırırsak windowsun bir tuğlasını çekip almış oluruz , sistem sakatlanır ve bence iyi bir şey yapmış olmayız.

Bence program yazarkende kaldırırken de diğer programları ve sistemide düşünmeliyiz.
Bu şekilde davranan yada bu düşüncede olan arkadaşlarımız varsa lütfen kararlarını bir kez daha gözden geçirmelidirler.
Herkese saygılar....
Katılıyorum ...