T.C. Kimlik Numarası Arama Motoru (freeware)

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

T.C. Kimlik Numarası Arama Motoru (freeware)

Mesaj gönderen mrmarman »

Selamlar...

- Eşimin bürosunda kullanması (Hukuk Bürosu) için hazırladığım T.C.Kimlik Numarası sorgulayan program linkini veriyorum...

Resim

Programın yeni linkini bir sonraki cevap başlığında bulabilirsiniz...

- Standart Web Arama fonksiyonlarını içermektedir... :roll:

- Internetten kolayca öğrenilebiliyorken böyle bir programa ne gerek var diyenler olacaktır... :oops:

- Özel amaç şu. İcralık bir durum var ve davalı tarafın sadece anne adı, baba adı, memleketi biliniyor diyelim... :shock:

- Basit bir döngüsel özellik ile, Memleketindeki ilçeler ve doğum tarih aralığı (mesela 1960..1980) döngüsü ile de aynı İl'e (memleketteki) farklı doğum ve farklı ilçelerin (hatta bakılacak iller listesi / Türkiye bazında da aranmakta) nüfusuna kayıtlı kişilerin listesi çıkartılarak istihbarat toplamaya yönelik bir projedir. :P
:idea:
En son mrmarman tarafından 17 Kas 2005 09:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

istihbarat oluşturma linkini eklemek için bu başlığa ektir...

WEB sitesi ASP formatında dönüştürüldüğünden geçici olarak linkini silmiştim. Gerekli güncellemeyi yaptım. Tekrar aktiftir... Download edebilirsiniz... :wink:

Resim

Bu linke basarak yeni sürüm olan v.1.3.0.6'ü çekebilirsiniz.

- İstihbarat buttonuna basınca aşağıdaki iki sayfalık form karşınıza gelir...

Resim

Resim

- İlk olarak İl giriliyor, hemen internetten o İl'e ait ilçe kodları okunuyor... İlçeyi de girince sağdaki veya soldaki sütundaki bilgileri doldurup arama işlemine başlanıyor...

- Ayrıca tüm Türkiye'deki il ve ilçelerde ve doğum tarihi dinamiği vererek (1970..1976 vb.) aratmak da mümkün...

- Bu butona basınca açılan formda boşlukarı doldurup, İlçe Kaydını Bul butonuna basınca İl isimlerinin olduğu ComboBox hangi pozisyonda ise o ilden başlayarak (en baştaki boşlukta ise tüm Türkiye il ve ilçelerinde benzer kayıtlar aranır...) adım adım diğer ile ve ilçelere atlanarak benzer kayıtlar aranır.

- Doğum Yılı yanındaki Dinamik Ara(tarih aralığı verme) onay kutusu işaretlendiğinde aranacak tarih aralığı girişine izin verilir ve arama sırasında bu tarihler değerlendirilir...

- İkinci sayfada ise birey numarası araması yapılıyor. Yani aynı aileye mensup bir diğer kişinin (çocuğu, babası vs.) asıl kişinin cilt sayfa aile sıra numarasından yola çıkılarak diğer birey'in adına ait olan Aile sıra numarası ve dolayısıyla oradan da TCKimlik numarasını bulmayı hedefleyen sayfadır. 8)
En son mrmarman tarafından 27 Mar 2006 07:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

selam

Mesaj gönderen DotCom »

Hocam Program calısmıyoo sureklı ksı bulunamamıstır dıyoo
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

:arrow: http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/QueryIdentityNumber.aspx

şeklinde ASP sayfa formuna dönülmüş... Eskiden GET Method ile sayfaya bilgi gönderilip / alınabiliyordu...

- Haber verdiğin iyi oldu, şimdi kapatıyorum...

- Vaktim olunca ASPX olanını da yapar tekrar açarım...
Resim
Resim ....Resim
DataforceR
Üye

Mesaj gönderen DataforceR »

Bu hizmetler çağa ayak uydurdukça daha ne çok sistemler değişecek onun için bence kendi servisinizi kendimiz oluşturalım...
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

TCKimlikNo programı yeni sisteme göre uyumlaştırılmıştır...

Dostalar selam... :)

- ASP sayfa yapısına geçtiğinden eski program down olmuştu. Şimdi altyapısı bu yeni düzene göre uygun hale getirildi. Link aşağıdaki gibidir...

Bu linke basarak yeni sürüm olan v.1.3.0.6'ü çekebilirsiniz.

- Çalışmalarınızda başarılar....
:o
En son mrmarman tarafından 02 Mar 2006 03:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
bobasturk
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen bobasturk »

ustam öncelikle hayırlı bayramlar

merakla indirdim ve çalıştırdım. tc numaramı girice adımı soyadımı doğum yılımı buluyor fakat ana ve baba adımı bulamıyor. sebebi niyedir acaba.

son yazdığın linkten indirdim.

ad soyad ana baba ve doğum yılı bilgilerini girince bulamıyor.

istihbaratta cilt no ya "/" gibi karakter giremiyoruz.

kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

:lol: Anne ve Baba adını döndüren bir fonksiyona izin olsaydı emin ol onu da getirirdi... Şöyle ki, Internet sitesinden direk sorgu yaptığında anne ve baba adını vermiyor...

/ işareti yerine sanırım - işareti yer kullanılıyor... Örneğin 40-01 şeklinde cilt no kaydın olduğunu varsayalım. İlkini yani verdiğim bu örnekteki 40'ı yazıp dene istersen...
@olc yazdı:ad soyad ana baba ve doğum yılı bilgilerini girince bulamıyor.
- Bir daha dener misin... Aslında girişlerini küçük harfle yapmayı dener misin belki Türkçe harflerle ilgili bir sorundur...?! Sonucu da bildirirsen sevinirim... Buton olarak denediğin grubun altındaki butonu denediğini varsayıyorum.. :oops:

- Bu arada senin de bayramın kutlu olsun... :o
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
karflake
Üye

Mesaj gönderen karflake »

olc yazdı:ad soyad ana baba ve doğum yılı bilgilerini girince bulamıyor.
Ben de aynı sorunla karşılaştım. Çıkan hata da şu: Belirtilmiş olan sorgu bilgilelerine karşı kişi bulunamadı
Kullanıcı avatarı
bobasturk
Kıdemli Üye

muharrem ustam,
programın ilk sayfasında ilim ve ilçemi seçiyorum burdan sonra adımı ve soyadımı giriyorum.

alta geçerek cilt hane gireceksem oradaki button ana baba adı gireceksem oradaki butona basıyorum.

değişik denemeler yaptım ama sonuç vermiyor bulunamadı veya ad soyad uyuşmuyor diyor.

Aydın
merkez
Olcay
Baştürk
Iraz
Osman
1969
erkek
020/04
382
16

kriterler bunlar.

fakat önceki denememde tc kimlik doğrulama yaptığımda adımı ve soyadımı doğum tarihimi buluyor. burada sorun yok gibi

arama butonlarına doğru basıyorum sanıyorum.

ilçe kaydı tespitinde ise il ve ilçeyi boş geçiyor diğer verileri giriyorum. baş harfleri büyük diğerleri küçük olarak başla diyorum ama bağlı olduğum il ve ilçede durmuyor döngü devam ediyor.

kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

@olc ve @karflake

- Soap ve TCKimlik numarası mevzu tekrar ortaya çıkmasa tamamen unutmuştum... Araya bir iş seyahati girdi irtibatı kopardık...
En son mrmarman tarafından 02 Ağu 2006 11:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
musalpay
Üye

Mesaj gönderen musalpay »

hocam program güzel elinize sağlık
yalnız birey numara tesbiti 100 ile sınırlı zahmet olmassa manuel olarak seçebilirmiyiz. orda edit kutusuna yazılan sayı kadar arasa olabilirmi?
çalışmalarınızda başarılar.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

@musalpay

- Hakkın var... Boş vakit bulduğumda bunu da seçimlik yaparım... Aciliyeti nedir ?
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
bobasturk
Kıdemli Üye

mrmcop ustam,

bu çalışmanı konuşmuştuk senle ama yine deneyeyim dedim. Güzel bi çalışma çok güzel olmuş eline sağlık. Şunları gözlediğimi belirtmek için yazma gereksinimi duydum.

birincisi,
tc kimlik numarası kontrolu yapınca kaydımızı buluyor fakat sadece ad soyad ve doğum yılını yukarıya veriyor diğer bilgilerinide kutulara dökse iyi olurdu gibi geliyor.

ikincisi,
istihbarat kısmında kaydı bulunca sorgulamaya devam ediyor. gerçi adı üstünde istihbarat aynı kriterden başka varmı diye bakıyor ama bu iş seçimlik olsa sanki iyi olacak gibi. yani kaydı bulunca kişi isterse sorgusuna devam etsin.

ekstra bi çalışman olduğu için yapman gerekiyor demiyorum ve benim açımdan bi aciliyet söz konusu da değil. bu konu tekrardan gündeme geldiği için yazdım o kadar.

başarılı çalışmalarının devamı dileği ile
kolaylıklar dilerim

Not:Mrmcop özür diliyorum. önceki konuşmaları unutarak birinci olarak verdiğim durumu yazmışım geri alıyorum özür diliyerek.
Şefkat-u Merhamette Güneş Gibi Ol.
Başkalarının Kusurunu Örtmekte Gece Gibi Ol.
Sehavet-u Cömertlikte Akarsu Gibi Ol.
Hiddet-u Asabiyette Ölü Gibi Ol.
Tevazu-u Mahviyette Toprak Gibi Ol.
Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol.

Resim
Kullanıcı avatarı
musalpay
Üye

Mesaj gönderen musalpay »

hocam aciliyeti yok. çalışmalarınızda başarılar.