“Hear” PC Ses Yönetimi Proje Aşaması[Düzeltme]

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

“Hear” PC Ses Yönetimi Proje Aşaması[Düzeltme]

Mesaj gönderen G.Arkas »

Merhabalar arkadaşlar yine ilginç bir proje ile karşınızdayım.

Bu proje tamamen deneme amaçlı beta sürümüdür.Sadece 6 komut kapasitesi vardır.Komutlar benim tarafımdan belirlenmiştir.Bu projenin özellikleri şöyle

* Mikrofondan vereceğiniz komutla program sesinizi algılar ve komutu yerine getirir.

Komutlar;

* Google (Google sayfasını açar);
* Not Defteri
* Hesap Makinesi
* Gürkan ARKAŞ (Benim sayfamı açar:))
* Teşekkürler (Cevap verir)
* Kapat (Programdan çıkar)

Aslında tam sürümünde içinde binlerce kelime var ve sizinle sohbet edebiliyor:) Evet yanlış duymadınız sizinle arkadaş gibi sohbet ediyor hemen hemen he sözünüze cevap veriyor (Deyim,Mübalaa,Atasözleri hariç:)) Bilgisayarı tamamiyle sesinizle yönetmenizi sağlıyor.Çook uzun zamandır üzerinde çalıştığım kaynak aradığım ve çok zor bulduğum olay “Yapay Zeka” proje için çok uzun zamandır çalışmaktayım ve artık sona yaklaşıyorum.Bir kaç ekleme ve veritabanı sıkıştırma işlemlerinde sonra tam sürümünü “Satışa çıkaracağım” …

Çeşitli tuş gönderme methodları ile söylediğiniz kelimeleri Office programlarına dökebilme özelliği ekleniyor.Bu olayda da sona yaklaşmış durumdayım ama neler çektiğimi ne siz sorun nede ben söyliyeyim.:)

Ekran Görüntüsü
Resim

Teknik bir aksaklıktan dolayı link kaldırıldı yeniden yüklenecektir.
En son G.Arkas tarafından 24 Eyl 2010 10:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Re: “Hear” Yapay Zeka Sesli Bilgisayar Yönetimi

Mesaj gönderen conari »

hadi hayırlı olsun.
Piyasada pek olmayan bir şey..
Bir kelimenin anlamını öğretsen bile yeter..
ResimResim
emin_as
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emin_as »

Windows 7 ve vista da speech api var, ama sanırım türkçeyi desteklemiyor.

İngilizce konuşturmak veya konuşulanı metne çevirmek için bu api kullanılabiliyor.
http://edn.embarcadero.com/article/29583
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

@ Conari teşekkürler yorumların için.
@ emin_as ben türkçe ve ingilizceyi rahatlıkla kullanabiliyorum.Dll kütüphanelerinde bir problem çıktı.betayı kaldırdım full sürümünün betasını yayımlayacağım.Acayip karmaşık bir olay ömrümü yedi ama başaracağım kaçarı yok.

Hayırlı günler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Lost Soul
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lost Soul »

merhaba öncelikle programınızda muvaffak olmanızı temenni ediyorum.
istenilen tonda ses üretimi ve
gelen sesin yorumlanması ile ilgili biraz döküman paylaşabilir misiniz.
en azından ilk etapta bir a harfinib üretilmesi gibi :)
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

@Lost Soul siteye bununla ilgili bir makale koyma uğraşındayım.İnşallah yetiştirebilirsem 2-3 gün içinde makaleler bölümüne ekleyeceğim.İyi çalışmalar. :wink:
Resim
Kullanıcı avatarı
rdsoft
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen rdsoft »

Sanırım arkadaş dikte api yi kullanmış bende kullanıyorum bir projemde gerçekten hoş şeyler çıkıyor ortaya. Projelerinde bu apiyi kullanmak isteyenler http://www.innoteem.com.tr/
adresindeki indirme odası sçeneğinin altından indirebilirler..
Kullanıcı avatarı
mkaderoglu
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkaderoglu »

iyi günler. öncelikle bir Türk vatandaşı olarak böyle programlar yazabiliyor olmanız ayrıca bir gurur. Fakat konu başlığında "Yapay Zeka" yazısını gördüğümde şaşırdım ve merak ettim. Sanırım dikkat çekmek için kullandınız bu cümleyi. Çünkü yaptığınız programın yapay zeka ile hiç bir alakası yok. Yapay sinir ağları çok ama çok farklı bir konu. Umarım sözlerimle sizi kırmamışımdır.
Hayat öldüğünde diplomanı alacağın bir okuldur. Önemli olan doğru hocaları bulmak.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

@Mkaderoğlu aslında doğru söylüyorsunuz ama ben bu proje için kullanmamıştım bu işi daha farklı bir planım vardı yarıda kalınca değiştiremedim dikteapi yi sadece konuşma parselemede kullandım diğer methodlarım çok farklı ve inanım vakit bulduğumda ve tamamladığımda çok daha şık olacak.Nişanım vardı giremedim uzun zamandır :oops: ses algoritması üzerinde çalışıyorum ben aslında konservatuar mezunu bir müzisyenim bu yüzden ses ve dönüşümlere çok uzak değilim tabii ama iş programlamaya gelince değişiyor :D Yorumlarınız için teşekkürler.
Resim
Lord_Ares
Üye

Re: “Hear” PC Ses Yönetimi Proje Aşaması[Düzeltme]

Mesaj gönderen Lord_Ares »

arkadaşım tebrikler, güzel bir çalışma yapmışsın. Zorluğunu tahmin edebilyorum. Bir zamanlar dikte api kullanarak çok denemiştim. En büyük sorunum, dikte apinin demo olması nedeni ile ,16 komut alması ve temel fonksiyonlar olması. orjinalide epey bir pahalıydı haklı olarak.
incelediğim bir çok üründe ( geveze, dikte..) en iyisi dikte apinin sunmuş olduğuydu. Hafıza kullanımı ve hassasiyet açısından süperdi. Ne yazıkkı tam sürümüne sahip olamadım.Matlab ile de oturup sıfırdan yapacak kadar bilgim olmadığı için bıraktım. Umarım bu sorunları aşarsın.
( senin konunu incelerken kısa bir araştırma yaptım, eğer dikte apiyi kullanacaksan NovaDental 2011 Ses Tanıma Teknolojisi diye dişçiler için yazılmış bir program var. Belki bu programı indirir ve incelersen dikte dll dosyasının ful surumunu içerisinden ulabilirsin.)
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Re: “Hear” PC Ses Yönetimi Proje Aşaması[Düzeltme]

Mesaj gönderen G.Arkas »

@Lord_Ares

Önerilerin için çok teşekkür ederim.Gerçekten de dediğin kadar var acayip kasılıyorum.İlk başta çok eğlenceliydi ama ileriki safhalarda problemler çıkınca insan soğuyor :lol: Dikte API gerçekten çok başarılı bir bileşen kendlerine de mail atmıştım.Daha sonra işin içine API Hook falan girdi.Ama çok şey öğrendim bu konuda.Dediğiniz programı hemen indirip inceleyeceğim tekrardan çok teşekkürler.
Resim