Metin Şifreleyici v2.3

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
qamyoncu
Üye

Metin Şifreleyici v2.3

Mesaj gönderen qamyoncu »

Merhabalar..

Programımın linki:
-http://www.upload.gen.tr/d.php/s10/lgjk ... 3.rar.html

Açıklamalar:
-Şimdiye kadar karşılaşmadığım (yeterli araştırma yapmamamdan dolayıdır belki de) ve kendi ürettiğim farklı bir şifreleme algoritması ile metin güvenliğini sağlamayı amaçladım.

Sistemi:
- Metni 7 karakterlik parçalara ayırarak(çünkü 128(2^7) karakter içeriyor, artırılabilir) her karakteri 2 tabanlı sisteme dönüştürüyor ve 7x7'lik matrisler oluşturuluyor.
- Bazı matrik işlemlerin (matrislerde çarpma, toplama, transpoz gibi) ardından 2 tabanında olan bilgiler tekrar karaktere çevriliyor ve metnin şifrelenmiş hali ortaya çıkıyor. Böylelikle yalnız bir karakterin değişmesi şifrelenmiş metinde insanın kolay farkedemeyeceği değişikliklere yol açıyor.

Eklemek istediğim özellikler:
- Şifreyi metin halinde çıkarmanın yanına ek olarak bir resmin altına gizleyebilmek.
- Kullanıcıya anahtar kelime girme imkanı sunularak çözülmesi daha zor bir algoritma geliştirmek.
- Programın font ayarı ile oynanacaktır. (Teşekkürler @conari)

Son:
-Yakın bir tarihte, uğraşabileceğim zaman bulabilirsem bunları eklemeyi düşünüyorum. Fikir, öneri ve eleştiri bekliyorum, teşekkürler.
En son qamyoncu tarafından 16 Mar 2010 09:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Batuhan TAŞDÖVEN
'Yükseldikçe küçülen bir uçurtma..'
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Re: Metin Şifreleyici v2.3

Mesaj gönderen conari »

eline sağlık sağlam olmuş..
Fakat puntoları biraz artırsan :mrgreen:
Bir kelimenin anlamını öğretsen bile yeter..
ResimResim
qamyoncu
Üye

Mesaj gönderen qamyoncu »

teşekkürler.. :)
Batuhan TAŞDÖVEN
'Yükseldikçe küçülen bir uçurtma..'
Kullanıcı avatarı
tuna
Üye

Mesaj gönderen tuna »

qamyoncu arkadaşımızın eline sağlık. Gerçekten güzel çalışma olmuş.
Eğer sakıncası yok ise kaynak kodları yada en azından kendimize göre bir program yapabilecek ipuçları verecek kadar kodlarını yayınlayabilirmisin.
Teşekürler.