Çocuk ve Bilgi Güvenliği Internet Filtresi.

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Çocuk ve Bilgi Güvenliği Internet Filtresi.

Mesaj gönderen Murat DİCLE »

Değerli Anne-Babalar,

Doctus Bilgi Güvenliği platformunu sürekli takip edenlerin bildiği gibi, bir dernek doğmuştur. Dernek; Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneği olarak yasal sürecine 2008 senesinde başlamıştır.

Derneğin kapsamında, çocukların internetin kötü yönünden uzak tutmayı hedefleyen bir filtre programı da vardı. Musonya Yazılım olarak elbette bu oluşuma kayıtsız kalamazdık. Söz verdiğimiz gibi, bu oluşuma Musonya JustFilter Standard 2.0 adlı programı üreterek katkı sağlamak istedik. Nitekim geçtiğimiz günlerde bahsi geçen filtre programını sizlerin kullanımına ücretsiz ve reklamsız olarak sunduk.

Resim

Bu filtre programı 6 farklı dilde çalışabilmektedir. Dolayısıyle hem Türkiye'de hem de diğer ülkelerdeki ev kullanıcıları tarafından kullanılabilcektir. Böylece, dünyaya Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneğini ve Doctus Bilgi Güvenliği platformunun tanıtımını da yapmak mümkün olacaktır.

Musonya JustFilter Standard 2.0 adlı programı indirip sisteminize kurmak oldukça basittir. Programı sisteminize kurar kurmaz hemen Kara Liste güncellemelerini otomatik olarak alacaktır. İlk kurulumda tüm Kara Liste paketlerinin alınması 10-15 dakikanızı alacaktır. Dolayısıyla hemen filtreleme yapmasını beklemeyiniz. Tüm Kara Liste paketlerinin alınmasından sonra sağlıklı şekilde filtreleme yapacaktır. Daha sonraki günlerde eğer yeni güncelleme paketleri varsa, bu 3-5 saniye kadar sürecektir. Kara Liste güncellemeleri hergün otomatik olarak yapılmaktadır.

Program ilk kurulumda yönetici şifresini 1234 olarak ayarlamaktadır. Yönetim paneline girerek şifrenizi değiştirmeniz mümkündür.

Filtre programı sadece filtreme yapmaktadır. Herhangi bir raporlar vb. işlevleri yoktur. Amacımız bu filtre programının olabildiğince, sisteminizle dostça çalışmasını sağlamaktı. Sonuçta ortaya sistem kaynaklarını çok az tüketen stabil bir ürün çıkmıştır. Bir kere yükleyin ve unutun!

Filtre programımız, Winsows XP ve Windows VISTA'da sorunsuzca çalışmaktadır.

Detaylı bilgi ve ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Resim

Hepimiz için hayırlı olması dileğimizle.
Musonya Yazılım
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: Çocuk ve Bilgi Güvenliği Internet Filtresi.

Merhabalar,

Musonya JustFilter Standard 2.0 adlı ürünümüz CNET'e eklendi. Epey uzun bir onay sürecinden sonra http://www.download.com 'a kabul edildi. Ürünümüzü listede görmek ve dilerseniz :D yorum yapmak için lütfen tıklayınız

Sevgiler.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Üye olup yorum yapalım ve oy verelim.
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Teşekkürler. Yorum yapmışsınız. :)
Kullanıcı avatarı
y.kulac
Üye

Mesaj gönderen y.kulac »

merhabalar.
öncelikle program için çok teşekkürler.
böyle programlar artık ihtiyaç.
ben sizin programı windows 7 de çalıştıramadım.
kurulumdan sonra, bilgisayarın açılışına kendini eklemiyor.
bir iki kötü site denedim, malesef koruma başarızı oldu.
yapmamız gereken ekstra bir şeyler varmı
iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Evet program Win7'de çalışmıyor. Bir iki değişiklik yapmam gerekiyor ama tembellikten el atamadım. Diğer filtrelerim Win7 de çalışıyor. Bir ara baştan ele alacağım eklemem gereken bir kaç yeni özellikte de var.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
y.kulac
Üye

Mesaj gönderen y.kulac »

Murat DİCLE yazdı:Evet program Win7'de çalışmıyor. Bir iki değişiklik yapmam gerekiyor ama tembellikten el atamadım. Diğer filtrelerim Win7 de çalışıyor. Bir ara baştan ele alacağım eklemem gereken bir kaç yeni özellikte de var.

Kolay gelsin.
Allah razı olsun üstadım.
sabırsızlıkla bekliyoruz.