T.C.Kimlik Sorgulamaları için DLL

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
oyle
Üye

Mesaj gönderen oyle »

Çok teşekkürler,
uses'a ShareMem ekleyince sorun duzeldi.
invalid pointer

hatasi vermiyor artik. Ama simdide programdan cikarken veriyor :? Sorgu yapmasam bile cikarken bu hatayi veriyor. ShareMem bunu
silince sorguda hata veriyor cikista vermiyor. :?

Bu arada elinize saglik.
kamuran48
Üye

Mesaj gönderen kamuran48 »

selam,
tc kimlik sorgusu hiç bir şekilde çalışmıyor.daha önce çalışıyordu.bir değişiklikmi var.kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

- Evet sistemlerini değiştirdiler, hem de bu kadar kısa süre önce kurdukları son sistemi. Neden :? Bizler çözmeye çalıştık ve çözdük diye.

- Bu yeni sistem eskisinden daha da çetin. Onun için T.C.Kimlik sistemini çözmeyi başarsam da paylaşmaya üzülerek son veriyorum. :oops:

- Çünkü bu paylaşım kontrolsüz bir şekilde forum dışına da çıkyor ve bunu farkeden Nüfus İşleri yeni yeni engeller koyuyor.

- Burada halka açık şekilde paylaşmazsam farkına da varamazlar. Bu sayede kendi projelerim de biraz nefes alır. Şimdi yine versiyon yenilemesi yapmak zorundayım ve bana bunun faturası çok ağır oluyor. Her kullanıcının sistemine yeni Update yapmasını sağlamak zor zanaat.. :oops:
En son mrmarman tarafından 24 Mar 2007 03:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
kamuran48
Üye

Mesaj gönderen kamuran48 »

yinede yardımlarınız için teşekkür ederim.sağolun.çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Teşekkürler...

- Programcılık konusunda diğer konularda desteğim devam edecektir 8)
Resim
Resim ....Resim
deep_dream
Üye

Mesaj gönderen deep_dream »

Öncelikle şimdiye kadar yaptığınız paylaşımlar için kendi adıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra paylaşmayacak olmanızıda anlayışla karşılıyorum.
Benim takıldığım nokta, neden bu tip engeller koyuyor kurumlar. Bir program ile kimlik numarası öğrenmenin kendilerine bir zararı var mı?
Kullanıcı avatarı
aslangeri
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen aslangeri »

deep_dream yazdı:Benim takıldığım nokta, neden bu tip engeller koyuyor kurumlar. Bir program ile kimlik numarası öğrenmenin kendilerine bir zararı var mı?
bunun iki ana nedeni var.
1.si ve bence önemlisi benim tckimlik numaramı bilen kişi benim diğer bilgilerimede ulaşabilir. benim bilgilerime 3. şahısların izinsiz ulaşması hukuki açıdan, insan hakları açısından sakıncalı (kanaatindeyim) sanane kardeşim benim nüfus bilgilerimden. eğer benim nüfus bilgilerime ulaşmak istiyorsan benden izin alman lazım değilmi?
2.si anlaşmalı olduğu kurumlarla bu bilgileri zaten paylaşıyor. onlarında kendi şifreleri vs. var. kurumlarda genelde resmi kurumlar oluyor ve vatandaşın işini yapmak için bu bilgilere ihtiyaçları olabiliyor.
Duyduğun Şeylerin Söylediklerim Olduğuna Eminim Ama
Anladığın Şeylerin Anlatmak İstediklerim Olduğuna Emin Değilim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

- Sadece T.C.Kimlik nosu bilinen kişilerin sadece Adı, Soyadı ve Doğum Tarihi bilgisine ulaşılabiliyor. Bu ise WEB üzerinden zaten mümkün. Sadece toplu sorguya engel oluyorlar.

- Parayı verdikten sonra bu hizmete sahip olunabiliyor. Bu hizmet ise yine toplu sorgu imkanı. VPN ayarlarının gerekliliğinden bizim aracılığımızla bir üçüncü kullanıcılara sunulamıyor. Çözüm ise VPN ile WebService bağlantısı kuran bizim tarafımızdan kurulacak ikinci bir WEB SUNUCU ile hizmet vermek gerekiyor vs.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
ikurt07
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ikurt07 »

Link neden kaldırıldıki..
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Geçmiş döneme ait bir çözüm idi geçerliliğini yitirdi. Yenisini ise hazırlamayıp tüm bir proje olarak T.C.Kimlik Sorgu Robotu olarak sundum
Resim
Resim ....Resim
hakancobr
Üye

Re: T.C.Kimlik Sorgulamaları için DLL

Mesaj gönderen hakancobr »

tskler ama kaldırmasaydınız!Enazından fikir verirdi:(