T.C.Kimlik Sorgulamaları için DLL

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

O zaman sağlam bir virus tarama programına ihtiyacınız var demektir. EXE dosya büyüyorsa virus var demektir.

- Şunu deneyin, indirdiğiniz ZIP içindeki EXE'nin paket açılmadan önceki boyutuna bakın, sonra açıldıktan sonrakine.

- Daha daha sonra da çalıştırdıktan ve çıktıktan sonraki boyutuna

- Bu boyutların tümü aynı olmak zorunda, farklı ise kesin sisteminizde virüs var demektir.
Resim
Resim ....Resim
kamuran48
Üye

Mesaj gönderen kamuran48 »

sizin exe nizi çalıştırıp kapattığımda 171 kb değişiklik yok.projenizi delphi7 ile açtığımda ve save ettiğimde oluşan exe 426 kb oluyor.171 kb lik exe de hata yok.diğerinde var.kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
nitro
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nitro »

il ve ilçeler listesini bir zamanlar offline'a çekmiştim.
aşağıdaki linkte il ve ilçeleri içeren gdb dosyası var.
İşine yarayan olursa çorbada benim de tuzum olsun :)
http://www.konat.net/ililce.rar
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Haa anladım, o konuda sorun yok, dediğim gibi EXE ve DLL dosyası yer kaplamasın diye PECompact ile sıkıştırmıştım.

- Invalid Pointer hatası vermesi garip, hele hele aynı projenin bu hatayı vermesi çok garip.

- Şimdi DLL içerisinde bir başka optimizasyon yaptım. Şimdi dener misiniz ...

Edit > Kaynak ZIP Yenilenmiştir
En son mrmarman tarafından 15 Mar 2007 11:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
kamuran48
Üye

şimdi daha kötü oldu.kimlik doğrulamada pek çok değişik hata veriyor.diğer sorgularda aynı hata devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Selam

- Şimdi de şunu deneyelim eğer vaktin ve sabrın varsa...

Edit > Kaynak ZIP Yenilenmiştir

- Aynı hatayı alırsan, projenin en üstteki USES satırlarında ilk başa ShareMem untini ekleyip tekrar dene...

- Ondan sonra sonucu bildir lütfen...
En son mrmarman tarafından 15 Mar 2007 11:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
kamuran48
Üye

şimdi daha iyi.sorgularda ve doğrulamada hata vermiyor.sadece formu kapatırken aynı hatayı veriyor.(ShareMem ekledim, eklemeden olmuyor)uğraştırdık sizi.kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Hocam, bende zaten hiçbiri hata vermiyordu, sen en son ne yaptın ?

- Yani direkt çalıştırdın mı ? Çalıştırınca hata verdi de USES'ın en başına ShareMem mi koydun ?
Resim
Resim ....Resim
kamuran48
Üye

şöyle yaptım;ilk verdiğiniz projeye en son gönderdiğiniz dll dosyasını klasör içine ekledim.önce sharemem eklemeden denedim olmadı.sonra sharemem ekleyerek denedim.yapabileceğim bu kadar.isterseniz uğraşmayalım artık.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Yok zaten uğraşma değil, sorunu merak ettim. Dediğim gibi bende sorunsuz çalışmakta ki paylaştım sorun çıkartıyorsa linki kapatayım diyordum.

- Çalışmalarında başarılar...
Resim
Resim ....Resim
kamuran48
Üye

yanlış yaptığım birşey varsa lütfen yazın.bilmek istiyorum.sizi çok kızdırdığımı düşünüyorum.elimden gelen bu.fazlasını bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Yok hocam neden kızayım... :oops:

- Sana yeterli/yetersiz bir imada da bulunmadım. Sadece doktor çözümü soruyor ki başkalarına da merhem olsun... :wink:
Resim
Resim ....Resim
oyle
Üye

Mesaj gönderen oyle »

Merhabalar,
2 gundur degisik zamanlarda deniyorum exe dosyasini calistirdigimda
HTTP/1.1 400 Bad Request
Hatasini aliyorum. (Bunu sorgula#1 de aliyorum)
Sorgula#2 de ise sorgu sorunsuz calisiyor. Ama sonuclar duzgun bir sekilde geldikten sonra
invalid pointer operation

hatasi geliyor.
Tamam butonuna tiklayip. Hic bir degisiklik yapmadan tekrar sorgula dersem bu kezde
Accsess violation at address in module 'TCKimlik_dlluygulama.exe' write of adress 00000012.
hatasini verdi.
Bu hatadan sonra yine degisiklik yapmadan sorgulama butonuna tikladiklerimda
invalid pointer operation

bunu vermeden ,sadece asagidaki hatayi vermeye devam ediyor. Ama dogru sonuclarida getiriyor.
Accsess violation at address in module 'TCKimlik_dlluygulama.exe' write of adress 00000012.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

- Hocam bir kaç mesaj yukarda belirttiğim üzere, boşluklu kelimelerin arasına + koyman gerekiyor. Büyük ihtimalle iki isimli bir sorgu yapıyorsun. "Mehmet Ali BULUNUR" ise aradığın... isim hanesine Mehmet+Ali yazman gerekiyor.

- "invalid pointer operation" sorunu da canımı sıkmaya başladı uygun bir zamanda bakar yeni halini gönderirim. Zıp içinden çıkan EXE içeriğini Project olarak kaynak kodlarıyla verdim halbu ki...

- Bir de şunu dene, sorgulama yaptığın projenin en başında USES satırları vardır.

Kod: Tümünü seç

uses
  Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,
  Dialogs, StdCtrls, ExtCtrls, XPMan;
- Bunun ilk elemanı olarak sharemem ekle ve aşağıdaki şekli alsın, öyle dene... Çünkü DLL'ye string aktarma yapılıyor. DLL başında var ama bir de projene ekle bakalım düzelme olacak mı ?

Kod: Tümünü seç

uses
  ShareMem, Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,
  Dialogs, StdCtrls, ExtCtrls, XPMan;
- Gariptir ki bende hiç hata vermiyor. Derleyicinin bir opsiyonu mudur nedir henüz anlamadım. :oops:
Resim
Resim ....Resim
oyle
Üye

Mesaj gönderen oyle »

Kusura bakmayın + koymayi deneyecektim unutmusum :oops:
bu sekilde calisiyor ama invalid pointer devam ediyor. Son soylediklerinizi yazip deneyecegim simdi.