Antivirus programı yardım

Forumla ilgili sorularınızı buraya sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Re: Antivirus programı yardım

Mesaj gönderen mrmarman »

Merhaba.

- Biraz önce başka bir soru sahibini de eleştirdim :!:
- Sorunuzu sorarken yere basmasını sağlamak ile yükümlüsünüz. Anlaşılır olması gerekir.
- Şahsım adına vaktim olduğu için anlamaya çaba sarf edebilirim belki ama herkesin bu kadar vakti olamayabilir.

Öncelikle kafanız çok karışmış o belli oluyor.
TDataRecord tipinde bir veri structure oluşturduğunuzu koddan anlıyorum ama kaydederken ne sorun yaşadığınızı anlamıyorum.

- Bakın şimdi sorunuzu maddelere bölüyorum ne sormuşsunuz beraber anlayalım. :idea:

1. Merhaba arkadaşlar , ben 1 yıldır antivirus programı yazıyorum gayet iyi gidiyor,
2. aramada md5 , hex , ve byte olarak gerçek antivirus çok iyi gidiyor,
3. yanlız bir kaç ufak sorunum var.
4. veritabanı yani virus signature oluşuruyorum sıkıntı yok
5. fakat veritabanı uzantısı *.dna olarak yaptım herşey güzel
6. fakat bu dosyanın içerigini şifrelemek karışık karekterler kullanmak istiyorum
7. tamam yaptım
8. fakat bazı yerlerde sıkıntı var

Bu cümleleri anlamlı sayılabilecek yerlerden böldüm. Şimdi tekrar okuyunca neyi başarıp neyi başaramadığını özetler misin...
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Re: Antivirus programı yardım

Mesaj gönderen mrmarman »

Merhaba.

- Şöyle açık olsun.

- Şifreleme algoritmanı vememişsin, güvenlik gerekçesiyle doğrusunu da yapmışsın diyeceğim yok ama sorunun temeli bununla ilgili.

- Şöyle ki, muhtemelen uses satırlarında gördüğüm avHash içindeki şifreleme için kullandığın algoritmadaki belirlediğin karakter seti, encrypt edeceğin bu veri bloğu karakter içeriğinin sınırları dışında kalıyor olabilir.

- Örneğin sen demişsen ki, encrypt ederken 0..9, a..z kullanılsın. Senin veri bloğunda büyük harfle A..Z ve noktalama imleri varsa işlem yapamaz. Anlatabildim umarım. Kullandığın teknik hakkında fikir yürüterek bu cevabı yazıyorum.

Başarılar.
Resim
Resim ....Resim