Seminerleri QuickTime'la izlyrm;yine de arada bi ses gidiyor

Forumla ilgili sorularınızı buraya sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
huseyinkucuk
Üye
İletişim:

Seminerleri QuickTime'la izlyrm;yine de arada bi ses gidiyor

Mesaj gönderen huseyinkucuk »

Arkadaşlar... Umarım yanlış yere yazmıyorumdur sorunumu... Eğer öyleyse şimdiden özür dilerim...

Seminerleri indirip izleme şansını yeni buldum... MediaPlayer'de başkalarının da değindiği gibi ses ilerliyor görüntü duruyor, vb. sorunlar çıkıyor... Bunun giderilmesi için Quick Time önerilmiş. Quick Time'ı kurdum, çalıştırdım. Bu sefer de 20 - 30 saniyede bir ses 5 - 10 saniyeliğine gidiyor; ya 5 - 10 saniye beklemem gerekiyor sesin geri gelmesi için (ki arada söylenenleri duyamıyorum) ya da ses gittiği gibi videoyu durdurup tekrar çalıştırmam gerekiyor (ki bu da dakikada 2 -3 kere, bazen daha fazla mousun sol butonuna çift tıklamam demek)... Yardımlarınız bekliyorum... Hepinize kolay gelsin...
29.04.2005 tarihi itibariyle Delphi öğrenmeye başlayan yeni bir kullanıcı sayılabilirim.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

O seminerlerdeki asıl amaç katılan arkadaşlara arkadaşlarımız bazı konularda bilgilerini doğrudan paylaşmaları ve etkinlik amaçlıydı. Her nekadar birden fazla seminer olduysa da kayıt işlemlerinde çok fazla başarılı olduğumuz söylenemez :? Mevcut haliyle artık idare edeceksiniz :wink:
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Recep abi aslında kayıtlarda bir problem yoktu da saatler suren kayıtları VirtualDub ile frameratelerini (saniyede gösterilen ekran sayısını) düşürerek sıkıştırma tekniği uyguladık. Malum ekranlar hızlı değişmediği için bu bize gorutuden taviz vermeden seminerleri ciddi miktarlarda sıkıştırma imkanı sağladı... Fakat bu tür yan etkilerini çok sonradan farkettik....
Sayın huseyinkucuk eğer biraz uğraşabilirim derseniz VirtualDub isimli program ile framerate'leri standart olan 25fps olarak değiştirirseniz bu problemlerin hallolacağını düşünüyorum......

Kolay gelsin....
* http://www.fahrettin.org Manzara Fotoğraflarım... :)
* http://delphiturkiye.gunduz.info Seminerler... ;)
* http://www.hakmar.com.tr Kalite bir haktır... 8)
Kullanıcı avatarı
huseyinkucuk
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen huseyinkucuk »

en son 4. yü izledim de, o problem sadece 1. seminerde var sanıyorum... Ben o problemi şöyle çözmeye çalıştım. Videoyu QuickTime ve Media player ile aynı anda çalıştırdım, quicktime ın sesini de sonuna kadar kıstım. yani sesi mediaplayerden görüntüyü de quicktime dan alıyodum. Sonra baktım ki biri diğerinden hızlı gidiyo (sanırım mediaplayer yavaştı, ses geride kalıyodu) sonradan crystal player'ı indirdim ve sesi crystal player ile görüntüyü de quicktime ile aldım oldu. Ama arada bi durdurmaya falan kalkarsanız bi daha başlatamazsınız kaldığınız yerden, baştan başlaması gerekiyo (crystal player için geçerli, (vb. için de))... Dediğim gibi crystalden ses quicktime dan görüntü alırsanız izleyebilirsiniz, ama hiç durdurmadan (1. seminer için) kolay gelsin...
29.04.2005 tarihi itibariyle Delphi öğrenmeye başlayan yeni bir kullanıcı sayılabilirim.
YaPaY
Üye

Mesaj gönderen YaPaY »

Acaba Virtual Dubla bunlar düzelebiliyormu, o kadar çok playerle denedim ama ses arada kayboluyor ve ileri gerilerde tamamen gidiyor.