Turbo Power orpheus 4.06 hakkında

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Kullanıcı avatarı
calvan
Üye

Turbo Power orpheus 4.06 hakkında

Mesaj gönderen calvan »

S.A.

iki başlık altında infopower orpheus un çalışmadığı ile ilgili yazı var , ancak aynı sorunu bende yaşıyorum. Bileşenler bölümünde yazılanlar yapılsa da sorun devam ediyor. Benim merak ettiğim orpheus 4.06 yı kuran var mı? kurarken extra birşey yaptımı ?
bu konuda bize yol gösterebilir mi?

iyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

orpheus Turbo Power ın InfoPower ise başka bir settir
Kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

ben daha önce Delphi 7'ye kurdum. Herhangi bir problem çıkmamıştı. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama genelde hep Orpheus'tan şikayetler geliyor. Belki paketlerde bir sıkıntı olabilir.

Paketi silmiştim ama bugün içinde deneyip tekrar nasıl kurduğumu yazarım buraya.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

sırasıyla aşağıdaki işlemleri yaptım. Sistemim Windows 2000, Delphi 7, Orpheus 4.06 :

1. Orpheus 4.06.zip'i c:\program files\orpheus klasörüne açtım.
2. "C:\Program Files\Orpheus\source" klasörünü Library path'e ekledim. (Tools -> Environment Options -> Library)
3. "C:\Program Files\Orpheus\packages" klasöründeki "O406_r70.dpk" dosyasını açıp Compile butonu ile derledim.
4. File not found "ovcabtn.dcu" dedi, baktım path'ler yanlış gözüküyor. Tüm packages klasörünü Source klasörünü kopyaladım.
5. "C:\Program Files\Orpheus\Source" klasöründeki "O406_r70.dpk" dosyasını açıp Compile butonu ile derledim, bu sefer oldu.
6. "C:\Program Files\Orpheus\Source" klasöründeki "O406_d70.dpk" dosyasını açıp Compile butonu ile derledim, ve Install butonu ile componentleri kurdum.

NOT : Eğer daha önce sürümleri kullanıyorsanız değişik dpk dosyaları açmalısınız. Delphi 6 için "...60.dpk", Delphi 5 için "...50.dpk" diye bitmeli.

Kolay gelsin.