XML?

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
mavsar

XML?

Mesaj gönderen mavsar »

Selam arkadaşlar Delphi 5 lisanslı kullanıcısıyım. Bir uygulamam içim XML File parse eden bir bileşen arıyorum. Tavsiye edeceğiniz (mümkün ise free) bu tarz bir bileşen var mı?

İyi çalışmalar

Mehmet
Kullanıcı avatarı
asavas
Moderator

Mesaj gönderen asavas »

Bence dışardan bir komponent yerine XML'in referans bilgilerini edinmen daha iyi olur. Çünkü bu yöntemlerle hemen hemen bütün programlama dillerinde istediğin şeyleri standart olarak yapabilirsin. Delphi için windows'un sunduğu MSXML ActiveX'i var. Onu kullanabilirsin.
Kolay gelsin
mavsar

Mesaj gönderen mavsar »

http://jansfreeware.com/

Adresinde EasyXML 4.0 'ı buldum. Gayet güzel bir bileşen bu sitenin güzel tarfı çeşitli konularda site sahibi tarafından yazılmış kaliteli bileşenler bulunması. Highlight editor için kullandığımız bileşeni de bu site sahibi yazmış (Adamın sitesine referans olsun dimi yaa :P )

Ayrıca problemi asavas ın tavsiye ettiği şekilde MSXML'i ActiveX olarak import ederek halletmeye çalışıyorum.

Mehmet