ERP Programı ile E-Ticaret Sitesi Entegrasyonu

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
jakarta2
Üye
İletişim:

ERP Programı ile E-Ticaret Sitesi Entegrasyonu

Mesaj gönderen jakarta2 »

Merhaba;

Araya yazdığım bir programcıkla Mikro, Logo veya Eta programlarıyla E-Ticaret Sitesi entegrasyonunu yapabiliyorum. Yani stok güncellemelerini ve fiyatları değiştirebiliyorum.
Fakat benim yapmak istediğim Örneğin web sitesinden satış yapıldığında erp programından, erp programından satış yapıldığında web sitesinden stok düşülmesi.
Bunu ben araya girmeden nasıl yaptırabilirim. Aslında SQL ve MYSQL'i araya girmeden nasıl konuşturabilirim? daha doğru bir soru olur sanırım.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: ERP Programı ile E-Ticaret Sitesi Entegrasyonu

Mesaj gönderen mkysoft »

Trigger kullanarak ERP veri tabanındaki değişiklikleri yakalayabilirsiniz. Bu triggerla kendi yaratacağınız yeni bir tabloyu doldurun, programınızda bu tabloyu kontrol ederek e-ticaret sitesini besleyin.
e-ticaret sitesindeki satışda, ERP tarafında sadece stok mu düşeceksiniz yoksa sipariş/fatura mı oluşturacaksınız? ERP firmaları kendi entegrasyon arabirimlerini ücretsiz dağıtıyorlar, bazıları ise ücretli sağlıyor. Öğreneğin netsis için dll vardı. ERP tarafındaki db'ye kayıt atmak riskli, hatalo çalışmasına neden olabilirsiniz.
Eğer bir entegrasyon seçeneği yoksa, bu aralar popüler olan RPA (robotic process automation) teknolojisini kullanabilirsiniz. Ekranlara göndereceğiz tuş hareketleriyle kullanıcı napıyorsa benzerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Açık kaynak kodlu, ücretsiz çözümler var.
jakarta2
Üye
İletişim:

Re: ERP Programı ile E-Ticaret Sitesi Entegrasyonu

Mesaj gönderen jakarta2 »

Selamlar;

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Erp programlarının dışarıdan bir programla databaselerine hata vermeden kayıt eklenmesini, silinmesini ve değiştirilmesini sağlayabiliyorum. Database müdahelesinde bir sıkıntım yok. Ancak trigger yazmayı bilmiyorum. Araştırıp öğreneceğim. Tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla;