Delphi XE5 ve Webbrowser sorunu

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Cevapla
enesharun
Üye
Mesajlar: 22
Kayıt: 17 Eki 2014 11:46

Delphi XE5 ve Webbrowser sorunu

Mesaj gönderen enesharun »

Merhabalar,
Delphi xe5 e yeni geçtim. Öncesinde XE kullanıyordum. XE de yapmış olduğum bir projeyi XE5 e uyarlayacağım android webbrowser ile fakat aşağıdaki hatayı alıyorum. MSHTML_TLB ile ilgili bir sorunum var. Winapi.Windows.dcu dosyasını bir türlü ayarlayamadım ve import component ile yaptığım microsoft http object library ile çözülmesi gerektiği yazıyor ama olmadı bir türlü.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

[DCC Fatal Error] MSHTML_TLB.pas(215): F1026 File not found: 'c:\program files (x86)\embarcadero\rad studio\12.0\lib\Android\Release\Winapi.Windows.dcu' (unit scope "Winapi" indicates Win32, Win64 only)

mehmetantalya
Üye
Mesajlar: 187
Kayıt: 30 Eyl 2013 10:17

Re: Delphi XE5 ve Webbrowser sorunu

Mesaj gönderen mehmetantalya »

sanırım fmx olarak derlemeye calisiyorsunuz. fmx projesi degil de windows uygulamasi olarak proje acip derlemeyi dener misiniz

Cevapla