Unigui İle web sitesi yapımı

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
jakarta2
Üye
İletişim:

Unigui İle web sitesi yapımı

Mesaj gönderen jakarta2 »

Arkadaşlar Merhaba;

Unigui ile yaptığım bir programı webte çalıştırmak istiyorum. Localde yani 127.0.0.1'de çalıştırıyorum sıkıntı yok. Fakat bunu web adresinde nasıl çalıştıracağım bilmiyorum. Program derlendiğinde bir exe çalışıyor. Web'de exe çalışıyormu ki? unigui'nin sitesindeki örneklere baktım web sayfasının sonunda mesela www.websitesiadi.com/sayfaadi.dll diye görünüyor. Bunu nasıl yapmışlar?
Kullanıcı avatarı
esistem
Üye
İletişim:

Re: Unigui İle web sitesi yapımı

Mesaj gönderen esistem »

Sizin yazdığınız program exe ise o exe dosyası herhangi bir prottan (sizin belirlediğiniz) yayın yapıyor olmalı, 127.0.0.1 yazarak çalışıyorsa ip girerekte çalışır muhtemelen 80 portundan çalışıyordur, modeminizden makinanızın ip adresine 80 portunu nat ile yönlendirme yaparsanız hem 127.0.0.1 hemde uzaktan modeminizin internet ip sini yazarak program çalışacaktır.
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Mesaj gönderen greenegitim »

Mücadele güzelleştirir!
gaus
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gaus »

Öncelikle projenizin ilk açılan sayfasında ilk satır kodu yorum haline getirip derleyin.
Size exe yerine .dll dosyası verecektir.
Not derlemeden önce win32 klasörü altında bulunan .exe uzantılı dosyayı silmelisiniz.
Daha sonra uniguinin iis ayarları var onları yapıp yayınlayabilirsiniz.
Tekrar not: Yayınlayacağınız bilgisyarda mutlaka ama mutlaka ext js framework kurulu olmalıdır