Bak-O-Soft firmasının ücretsiz PBEditPack component kullanıyorum.

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Kullanıcı avatarı
cinarbil
Üye

Bak-O-Soft firmasının ücretsiz PBEditPack component kullanıyorum.

Mesaj gönderen cinarbil »

RAD Studio XE 8 de Bak-O-Soft firmasının ücretsiz açık kodlu PBEditPack component kullanıyoruz.
Çok başarılı. Noktalı rakamlarla çalışma aynı alanı Text, Integer, Float olarak kullana biliyoruz.
RAD Studio 10 Seattle upgrade yapacağız ama vcl hatası veriyor derleme yapmıyor.

site adresinde demo ve açık kodları var.
http://bak-o-soft.dk/Delphi/PBEditPack.aspx

RAD Studio 10 Seattle çevrilebilir mi? (Tercihimiz)
veya Devexpress 15.2.2 demosunda bu şekilde kullanabileceğim bileşen var mıdır.
TCxTextEdit, TCxMaskedit , TCxCurrencyEdit test ettim. PBEdit kadar pratik olmadı veya biz kullanamadık.
projemizde float alanlar ile çalışıyoruz. Bu alanları matematiksel formüllerde kullanıyor sonuçlarını fastreport veya text alanlarda gösteriyoruz.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: Bak-O-Soft firmasının ücretsiz PBEditPack component kullanıyorum.

Mesaj gönderen freeman35 »

TCxCurrencyEdit ile format vermek daha kolay,numeric girilmek zorunda. TCxMaskedit ilede regex i desteklediği için istenen mask konusunda daha esnektir.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Kullanıcı avatarı
cinarbil
Üye

Re: Bak-O-Soft firmasının ücretsiz PBEditPack component kullanıyorum.

Mesaj gönderen cinarbil »

Teşekkür ederim TCxCurrencyEdit daha detaylı inceleyeceğim.
İnşallah
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)