XE5 Unidac Connection Problem

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
tosturan
Üye

XE5 Unidac Connection Problem

Mesaj gönderen tosturan »

Merhabalar;

Uzun süredir delphi + oracle ile proje geliştirmekteyim. bir ihtiyaçtan dolayı projemi delphi xe5 + unidac ile çalılşıcak şekilde MySql e çevirdim.
bu esnada bir çok problem ile karşılaştım. Delphiturkiye üzerindeki yardım sever arkadaşların sayesinde hepsinin üstünden geldim ve projemi MySql üzerinde çalışıcak şekilde kullanıcılarıma devreye aldım.

Kullanıcılarımdan aldığım bir şikayet var. Uzun süre bir işlem yapılmayınca hata veriyor. :oops:

Test ettim belirli bir süre sonra proje bağlantıyı kopartıyor. yeni bir ekran açınca veya bir queri open edince tekrardan bağlanıyor. Oracle da böyle bir problem yaşamadım. unidac ın bir ayarı vs varmıdır. daha önce bu problem ile karşılaşıp çözen arkadaşlar varsa yardımlarını , diğer arkadaşlardan da önerilerini bekliyorum.

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: XE5 Unidac Connection Problem

Mesaj gönderen vkamadan »

Merhaba ,
UniDAC kullanmadım fakat aynı firmanın ürettiği (DevArt) MySQL için erişim bileşenlerini (MyDAC) kullanıyorum, Connection nesnesinde "ConnectionTimeOut" özelliği bulunmakta buradaki değer Dakika cinsinden bir değer ve varsayılanda 15dk olarak ayarlı, bunu "0" yaparsanız bağlantı bir sunucu erişim sorunu olmadığı müddetçe zaman aşıma düşmeyecekdir.

iyi çalışmalar.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
tosturan
Üye

Re: XE5 Unidac Connection Problem

Mesaj gönderen tosturan »

Teşekkür ederim. Ben connection nesnesinin propertiesinde timeout gibi birşeyler aradım fakat bulamadım sizin verdiğiniz property componentin üzerine çift tıklayınca gelen option bölümünde varmış bunu düzelttim bi versiyon attım bakalım problem düzelicekmi. ki muhtemelen çözülücek. Çok teşekkür ederim :)